Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljam harmadik...

Melyiket tanuljam harmadik nyelvként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szabadidőmben szeretnék nekiállni egy harmadik idegen nyelvnek az angol és a német után.

Az olasz vagy az orosz lenne jobb választás szerintetek, ha szeretnék egy jövőben hasznos nyelvet tanulni, mint harmadik idegen nyelv?!



2023. jan. 30. 21:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Egyik se különösebben hasznos. Az olaszt csak Olaszországban beszélik, és Svájc egy kis részén.

A franciát ajánlom.

2023. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

"Az olaszt csak Olaszországban beszélik, és Svájc egy kis részén."

És az oroszt?


Kérdező, milyen szempontból akarod, hogy hasznos legyen? Hol és mire akarod majd használni? Amíg nincs cél, addig nem lehet megmondani, hogy melyik nyelv lenne hasznos.

2023. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
#Az oroszt gondolom Oroszországban. Azzal kapcsolatban nem vagyok képben, azért az olaszról nyilatkoztam. Nem értem miért kell máris belekötni mindenbe.
2023. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

#2-es: egyik országba sem szeretnék magamtól kiköltözni, inkább itthon szeretném “kamatoztatni” egy új cégnél használni vagy csak az önéletrajzban feltüntetni, hátha valamelyik nyelv tudása előnyömre válhat. Ilyen szempont szerint nézném

2023. jan. 30. 21:53
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Hol belekötés az, hogy feltettem ugyanazt a kérdést az orosszal kapcsolatban is, amit te magad fontosnak tartottál feltenni az olasszal kapcsolatban?... Ha szerinted fontos, hogy mekkora területen beszélik, akkor elég egyértelmű, hogy az orosz a hasznosabb a kettő közül, hiszen azt sokkal nagyobb területen.
2023. jan. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Olasz cégekből van néhány Magyarországon, az olasz-magyar kapcsolatok sem rosszak. Az oroszról nem tudok nyilatkozni, mennyire lehet hasznos. Idegenforgalomban talán az orosz jól jöhet.

angol+német után az olasz azért jóval könnyebb lenne, mint az orosz.

2023. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Русский
2023. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#6-os tudsz esetleg példát mondani, hogy miben/miért könnyebb az olasz?
2023. jan. 30. 22:16
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Én a franciát javaslom. Nagyon sokan beszélik világszerte. Többen, mint az olaszt. Az oroszt a háborús dolgok miatt nem javaslom. A közeljövőben Oroszország és Európa nem lesznek jóban egymással. Szerintem a franciával nyersz a legtöbbet az angol és német után.
2023. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

"miben/miért könnyebb az olasz?"

Hát pl. mert nem cirill betűkkel írnak. :) Meg a ragozások is egyszerűbbek az olaszban.

2023. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!