Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szóbeli?

Angol emelt szóbeli?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék effektívebben készülni rá? Például a vitánál a legtöbbször semmilyen érv nem jut eszembe, még magyarul sem, nemhogy angolul.

2023. febr. 18. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél egy könyvet amiben ki vannak dolgozva témakörök. Pl. Színes kérdések és válaszok, 1000 kérdés 1000 válasz, de biztos ezeken kívül is vannak még, mindegy melyikből készülsz igazából.
2023. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Ajánlok egy remek könyvet:)


B2 Exam Preparation Guide. Azt hiszem 3750 volt, amikor én megvettem, én is ebből készültem, és meglett az 5-ös:)

2023. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Hát ne pont a Színes kérdések-et, mert abban aztán vita egy szál se. Hanem olyat, ami kifejezetten az emelt ÉRETTSÉGIRE készít fel, nem a nyelvvizsgára. Van több ilyen, pl Maxim Kiadó, Mozaik Kiadó. És szabad perceidben magyarul is gyakorolhatod, hogy életbölcsesség-állítások mellett vagy ellen érvelsz.
2023. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a leghasznosabb tanács, amit a felkészítő tanáromtól kaptam, az volt, hogy "csak" beszélni kell, nem igazat mondani. A vitánál is tökmindegy a valódi véleményed, csak reagálj egy-két szóra abból, amit a vizsgáztató mond. Ha megtanulsz pár univerzális ellentmondást, már félig nyert ügyed van, mert amíg azt elmondod, gondolkodhatsz a folytatáson. Egyébként én felkészüléshez a Raabe Klett érettségis könyvét használtam, sikerrel.
2023. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
3, igazából az emelt érettségin sincs vita, csak társalgás, szerepjáték, önálló témakifejtés. A Színes kérdéseket én sokat forgattam, ezért ajánlom.
2023. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Ne terjessz hamis információt, 6-os, természetesen vita van az emelten, semmilyen szerepjáték nincs, és nagyon durva, hogy úgy állítasz valamit, hogy fogalmad nincs róla! Sőt, még igazából társalgás sincs, csak 5 kérdés, és arról nem társalognak, hanem a vizsgázó válaszol, de arra a vizsgáztató már nem reagál.
2023. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

7, nagyon el vagy tévedve. Nem a semmiből húztam elő amit írtam, fent van az Oktatási Hivatal weboldalán a nyelvi érettségik (élő idegen nyelv) követelménye és vizsgaleírása - [link]


Azt várják az emelt szóbelin, hogy tudjon az ember magától és egy párbeszéd résztvevőjeként is beszélni (egy-egy témában, szituációban). Nem amerikai elnökjelölti vitára kell készülni. Azt a szintű tájékozottságot ami itt kell, bármelyik B2 szókincses könyvből fel lehet szedni.

2023. febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Azért hogy egy 18 éves ember egy leírásból ne tudja szétválasztani, hogy mi vonatkozik a középszintre és mi az emelt szintre, az durva kompetenciahiány! Durva! Az emelt érettségi 2. feladata vita. Nem szituáció. És ezen nem vitatkozom. Tessék elolvasni azt, amit belinkeltél. Meg az is olvassa el, aki lehúzta a helyes válaszomat!
2023. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8., tényleg nagyon gáz vagy, hogy még mindig itt tartasz...
2023. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Azt várják az emelt szóbelin, hogy tudjon az ember magától és egy párbeszéd résztvevőjeként is beszélni (egy-egy témában, szituációban).


Ez elég egyszerű követelmény, már nem azért xD

2023. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!