Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem past continuesba...

Miért nem past continuesba van írva ez a mondat?

Figyelt kérdés

He SAW (SEE) the accident when he DROVE (DRIVE) home from work.



Nem igazán értem, hogy miért nem

"He saw the accident when he was driving home from work."


Hiszen a driving home az nem egy pillanatnyi cselekvés



2023. márc. 6. 21:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%

7, 9, 18 már világosan elmondták a tutit.


19.: Próbáld már elfogadni, hogy nem véletlen, ha egyszerű múltban van, és nem folyamatosban, ugyanis akkor csakugyan mást fejez ki.

Ha mind a kettő tagmondat egyszerű múltban van, akkor tipikusan egymás után következő, esetleg más (pld ok-okozati) viszonyban álló eseményeket ír le. AMINT "A", megtörtént, rögtön "B" is.

A folyamatos múlt ezzel szemben a másikkal egy időben már zajló eseményt.

MIKÖZBEN "A" éppen folyamatban volt, "B" is bekövetkezett.

2023. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
36%

Vagyis folyamatos múlttal tökéletesen helyes a mondat "mást jelent", a megoldókulcsban mégsem az szerepel. Akkor ez most hogy is van?

Kérdező, ne hagyd magad megbolondítani a racionális érvek nélküli öncélú makacskodók által.

2023. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
48%

" Akkor ez most hogy is van? "


Úgy, hogy valami mégis az egyszerű múlt idővel, de szintén helyes mondatot indokolta. Ezt már csak a kérdező fogja tudni, ha megnézi a könyvben és rájön, hogy mégis volt szövegkörnyezet.


" Kérdező, ne hagyd magad megbolondítani a racionális érvek nélküli öncélú makacskodók által. "


Helyes, úgy legyen :D

2023. márc. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%

"Vagyis folyamatos múlttal tökéletesen helyes a mondat "mást jelent", a megoldókulcsban mégsem az szerepel. Akkor ez most hogy is van?"

Az sem tudjuk, hogy mi volt a feladat. Már írtam, hogy ha pl. az volt, hogy ahol csak lehet használjon Past Simple-t, akkor itt egyértelműen az a jó megoldás, hiszen helyes vele a mondat.

2023. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvánvalóan nem az volt a feladat, mert olyan feladat nincs, mert értelmetlen, ne erőlködj. És nyilvánvalóan szövegkörnyezet sem volt, csak egy mondat.
2023. márc. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%

"Nyilvánvalóan nem az volt a feladat, mert olyan feladat nincs"

Mert neked valószínűleg a fejedben van az világ összes feladata, beleértve azt is, ami a kérdező angoltanárának a fejéből pattant ki tegnapelőtt délelőtt, ugye? :)

2023. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kérdező angoltanárának a fejéből pattant ki, hanem egy könyvből. Ennyit bírsz összehozni érvelésként? Silány!
2023. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
67%

"hanem egy könyvből"

Ezt honnan veszed? Onnan, hogy megoldókulcsban volt? :)

Én is angoltanár vagyok, az én fejemből is kipattannak mindenféle feladatok, és ha úgy alakul, nem órán ellenőrizzük, hanem megoldókulcsot is gyártok hozzá.

2023. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Onnan, és én is (vagy kettőnk közül tán csak én) angoltanár vagyok. Hogy feladatokat írsz és még megoldókulcsot is gyártasz hozzá, az kevéssé valószínű, ennyire azért nem fizetnek meg. És értelme sincs, mert körülbelül egymilliárd angol feladat elérhető.
2023. márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
55%

"Hogy feladatokat írsz és még megoldókulcsot is gyártasz hozzá, az kevéssé valószínű, ennyire azért nem fizetnek meg."

Ha abból indulnánk ki, hogy mennyire fizetnek meg, az se lenne valószínű, hogy egyáltalán bemennék az iskolába. :) Nem mondom, hogy rendszeresen, de időnként igenis csinálok ilyet.


"És értelme sincs, mert körülbelül egymilliárd angol feladat elérhető."

Azok nem elég személyre szabottak, de még ha azok lennének is, akkor is sokszor hamarabb megy (vagy max. ugyanannyi ideig tart) legyártani egy feladatot, mint a milliárd közül megtalálni azt, ami nekem kéne az adott csoporttal.

2023. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!