Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam második nyelvnek? (német, francia, spanyol, olasz)

Figyelt kérdés

Németet már általánosban is tanultam, de csak szakkör, úgyhogy annyit tudok elmondani, hogy mennyi az idő, tudom pár ígének a múltidejét és pár alap dolgot is (egészségedre, köszönöm, stb.). Egyik barátnőm anyanyelvű német, jó volna vele németül beszélgetni és tanulhatnék is tőle.

Franciául is csak annyit tudok, hogy bonjour, oui, meg non. Többet nem. Francia anyanyelvű barátnőm is van, bár ő már másik suliba jár. Egyébként kicsit vonakodom azt választani, mert nehéz nyelv.

A spanyol és az olasz szép nyelv, jó lenne megtanulni és Spanyolország és Olaszország csodálatos országok, nem lenne rossz kiköltözni egy-két évre.



2023. márc. 12. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Amikor én voltam gimis, akkor nyelv alapján választottam, hogy melyik lesz majd később hasznos munka szempontjából (mindegyik ugyan annyira hasznos, még ha a német ebből a szempontból kiemelkedőnek is látszik).

Szóval a tanárokat nem vettem figyelembe és németet választottam. Olyan iskolába jártam ahol az osztálytársaim szinte ellehetetlenítették a normális tanulást, mindig félbeszakították az órát hülyeségekkel, de a tanárnő se vette komolyan.

Ha színvonalasabb iskolába jársz és szeretsz tanulni, akkor én a franciát ajánlanám és pont azért, mert ez egy nehéz nyelv (nehezebb mint a német), de egy jó tanárral nagyon jól meglehet tanulni.

A spanyol és az olasz szerintem nagyon könnyen tanulható, én spanyolul hobbiszinten autodidakta módon tanultam meg.


Nekem a német volt a másodnyelvem, most egyetem mellett szenvedtem ki magamból egy B2-es nyelvvizsgát, de megérte csak hát ezt gimnázium alatt is elérhettem volna.

Franciát nagynéném anyanyelvi szinten beszéli, sokszor utaztak Svájcba és Franciaországon belül több hétre.


Nyilván nem szeretném én meghozni helyetted a döntést, de mindegy melyiket választod, tanuld meg rendesen és tedd le belőle a B2-es középszintű nyelvvizsgát, később nagy hasznát fogod venni és pláne így hogy ingyen tanulhatod.

2023. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Attól függ mik a terveid a jövőre nézve.

Ha inkább itthon szeretnél maradni, akkor a német hasznosabb (Ausztria közelsége, sok itthoni cégnek vannak német kapcsolatai), de szerintem nehezebb is megtanulni mint mondjuk a spanyolt.

A franciát és olaszt én csak akkor választanám, ha kifejezetten olyan helyre akarsz költözni, ahol ezeket beszélik.

A spanyol azért lenne jó választás, mert Spanyolországon kívül Amerikában is rengetegen beszélik és angol után sokkal könnyebb tanulni, mint mondjuk a németet.

Szóval ha itthon képzeled el a jövődet, akkor egyértelműen német. Ha külföldön, de még nem tudod pontosan hol, akkor inkább spanyol. Ha inkább Franiaország/Olaszország felé húz a szíved, akkor az annak negfelelőt válaszd.

2023. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
#2 vagyok: Még annyi lemaradt, hogy amiket írtam azok természetesen akkor érvényesek, ha mindegyiket ugyanolyan szívesen tanulnád. Ha van köztük olyan, amit utálsz, akkor azt semmiképp se válaszd, mert úgyse fogod megtanulni rendesen ha csak kényszerből tanulod. Nagyon fontos, hogy szeresd amit tanulsz, mert akkor lesznek igazán jó eredményeid belőle.
2023. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
Olasz
2023. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Német. Ilyen nyelvű országba a legkönnyebb kiköltözni, de itthon is az egyik legkeresettebb nyelv
2023. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 x0 ***** válasza:
Ha egyiket se szeretnéd, átmész gimnáziumból egy technikumba és ott nincs 2. idegen nyelv.
márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!