Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Manapság itthon az olaszt...

Manapság itthon az olaszt vagy a spanyolt érdemes(ebb) tanulni?

Figyelt kérdés

3. Idegen nyelvként (angol-német) szeretném tanulni valamelyiket, de nem tudok dönteni, a meglátásaim:


Olasz:

+közelebb van

+egy hajszálnyival jobban tetszik a hangzása/az ország

-csak Olaszországban beszélik

-itthon még csak gyakorlás szempontjából is ritkán találkozni a nyelvvel vagy a nyelvet jól beszélőkkel


Spanyol:

+sokan és sok helyen beszélik a világon

+sok spanyol turistát hallani pl a tömegközlekedési eszközökön

+rengeteg internetes anyag van (+sorozatokban sokszor jön elő az angol mellett)

+ENSZ egyik hivatalos nyelve

-messzebb van(nak)

(+könnyebb az olasznál?)

(+multinál talán nagyobb előny?)


A fentiek és a véleményetek/tapasztalatotok alapján melyiket ajánlanátok és miért? Vagy szerintetek hogyan lehet a kettő közt dönteni?



2023. márc. 14. 22:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(angol-német után)*
2023. márc. 14. 22:51
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha van lehetőséged sokat utazni, akkor az olasz jól jöhet, mert nagyon sok városnézős hely van Olaszországban
2023. márc. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a spanyolt, de azt válaszd, amelyik téged érdekel és a jövőbeli céljaidhoz jobban passzol.
2023. márc. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Egyiknek sincs semmi értelme. Olaszból érettségiztem ~30 éve, két ujjamon meg tudnám számolni, hányszor lett volna rá szükségem, de akkor se nagyon. A spanyol még rosszabb e szempontból, hacsak nem akarsz Kolumbiába, Kubába stb. utazgatni (de akkor ilyen alapon tanulhatnál szuahéli nyelven is, hátha mész Afrikába).


A latin nyelvek közül a franciát érdemes még tanulni, de ennyi. Nem érdemes rájuk több időt fecsérelni, kivéve ha valamelyik kultúra rajongója vagy, ami esetedben nyilván nem áll fenn, hiszen akkor tudnád.


Ha mindenképpen e kettő közül KELL választani, akkor az olasz szerintem kicsit könnyebb, és úgy általában véve is könnyebb Olaszba’ kijárogatni Magyarországról, szóval olasz.

2023. márc. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Spanyolt többen beszélik, lényegében fél dél amerika hasonló nyelvet vartyog, illetve az USA-ban is meg tudod vele értetni magad elég sok helyen. Az olasz az egyre kínosabb, a magyarok - főleg itt nálunk nyugat Magyarországon rühellik az olaszokat és viszont.
2023. márc. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Spanisch ist in der internationalen Kommunikation nach Englisch die meistgesprochene Sprache der Welt, sie ist eine Weltsprache. Italienisch kannst du praktisch nur in Italien sprechen. Spanisch und Italienisch haben viele Gemeinsamkeiten, dh. Italiener verstehen nicht sofort und automatisch die Spanier und umgekehrt, aber zu großen Teilen verstehen sich. Die Ähnlichkeit zwischen den beiden Sprachen ist so, wie Deutsch und Holländisch. Wenn du Deutsch kannst, kannst du vieles davon verstehen, was die Holländer erzählen. An deiner Situation würde ich eher Spanisch lernen.
2023. márc. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
A spanyolos rajongótábor írjon már egy konkrét szituációt, amikor az elmúlt 10 évben bármire is használta a spanyolját.. annyira bírom ezt a spanyol lepontozó brigádot, nyomatják agyatlanul a TELJESEN használhatatlan, felesleges spanyolt, mintha az életük múlna rajta… de tényleg érdekel, mikor tudtad volna komolyan használni a spanyol nyelvet és hol?
2023. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam kint nyaralni spanyolban az elmúlt 2 évben, használtam a nyelvet,szeretem a spanyol filmeket, arra is jó, illetve 4 éve az usaban töltöttem egy kis időt, ott is jó hasznát vettem.
2023. márc. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

"A spanyolos rajongótábor írjon már egy konkrét szituációt, amikor az elmúlt 10 évben bármire is használta a spanyolját.."

Ez most milyen kérdés? Azt akarod mondani, hogy nincs szükség a világban a spanyol nyelvre?

Én nem tudok spanyolul, de igenis használtam volna, ha tudtam volna, pl. amikor spanyol táncot tanultam, meg amikor rátaláltam Juanes zenéire.

2023. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
85%

Franciát, híresen nem szeretnek más nyelven beszélni, főleg angolul. Ha tudsz angolul, a szókincs fele ugyanaz.

Ha csak a spanyol meg az olasz közül kellene választani, a spanyol éri meg jobban, megnyilik vele egész Amerika is, az olasz akkor jó ha szeretnél ott dolgozni, vagy nyaralni.

2023. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!