Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki 2 vagy több idegennyelvet...

Aki 2 vagy több idegennyelvet beszél, milyen nehéz átállni egyikről a másikra? Mennyi idő kell, hogy ne az egyik nyelven jussanak eszedbe szavak, ha át kell állj a másikra?

Figyelt kérdés

2023. márc. 23. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerûbb dolgoknálz, amikor hozzám szólnak, persze egybõl megértem. De hogy rendesen egy másik nyelven is kezdjek gondolkozni, mondjuk elmegyek abba az országba, akinek a nyelvét évek óta nem használtam, az van úgy hogy napokba telik.
2023. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha mindkettö nyelvet rendszeresen hasznalod, akkor rögtön, automatikusan tudsz valtani egyikröl a masikra. Mint pl. a tolmacsok, ök is abban a pillanatban valtanak nyelvet.
2023. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tolmácsnak jellemzően egyik nyelve az anyanyelv amire vagy amiről tolmácsol.

Én két idegennyelvet és a tetszőleges időben való váltást kérdeztem amit elsajátított valaki.

2023. márc. 27. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy tolmács jellemzően több idegen nyelvet is tud, és általában nem vállal az anyanyelvén kívül másra fordítást, alkalmanként felkérhetik rá, és akkor megoldja. Ismertem hét nyelven folyékonyan beszélő haditudósítót, aki, ha nagyon fáradt volt, azon kapta magát, hogy véletlenül kihall egy szerb nyelvű párbeszédet, és automatikusan elkezdte franciára tolmácsolni magában.
2023. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én több idegen nyelvre vonatkozóan válaszoltam, törölték...


Azt írtam, hogy pl angol és francia között azonnal váltok gondolkodás nélkül.

2023. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó pár választ töröltek, nem tudom, milyen okból.
2023. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Provokatív volt a nyelvet nem beszélő tolmácsokra :D
2023. márc. 27. 14:08
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A tolmacsot csak peldanak irtam. Szoval rögtön, gondolkozas nelkül lehet valtani. Nezd meg pl. Roger Federert, ö kb. öt nyelven beszel, es ha riportokat keszitenek vele, egyszerre többen is, akkor gondolkozas nelkül valt nyelvet.
2023. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ange de la mort válasza:

Én 4 nyelvet beszélek, leszámítva a magyart. Németet, angolt, franciát és olaszt.

Eleinte iskolában a németet kezdtem el, majd jött mellé az angol. Szerintem ezt a kettő nyelvet könnyű egymás mellet/után tanulni, ugyanis a kettő eléggé hasonlít. Mellette kezdtem el a franciát, viszonylag az is jól ment. Amikor viszont belekezdtem az olasz a, akkor éreztem, higy ez így Már egy kicsit nehezebb, ugyanis sok nyelv keveredik a fejemben. Persze egy idő után belejöttem és mostanra elég jó vagyok belőle :D

Szerintem nem olyan nehéz, csak akarni kell. Sok sikert a nyelvtanuláshoz;)

2023. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!