Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC írásbeli nyelvvizsgáról...

TELC írásbeli nyelvvizsgáról szeretnék véleményt kérni, ki milyennek találta?

Figyelt kérdés

Diplomához kellene majd a nyelvvizsga, május körülre kellene papír alapon is meglennie. Nem vagyok egy nagy nyelv zseni, jártam külön tanárhoz, most az egyetemen is volt kurzusom, de nagyon parázok mindig a vizsga előtt (rossz tapasztalat az elsőnél szerintem) és ez nagyban befolyásolja az eredményt szerintem.

Kinek mi a véleménye a fentebb említett nyelvvizsga típusról?

- Hány perc van rá?

- Szótárt használhatok végig?

- Milyen gyorsan javítanak?

- Csak az írásbeli kellene már, ott milyen típusfeladatokkal találkozhatok?

Előre is köszönöm!



2021. jan. 3. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Már régen voltam telcen, de nekem eléggé rossz tapasztalataim vannak róla.


-Nagyon hosszúak a szövegértések

-szótárt ha jól emlékszem a levélírásnál használhatsz.

-Kicentizik a javítást, hogy pont akkorra kapjad meg az eredményt, amikor már nem tudsz a következő alkalomra jelentkezni, tehát várnod kell 2 hónapot a következő vizsgára. Bár ez mindegyik nyelvvizsgánál így van.


Háromszor voltam írásbelin és egyszer sem sikerült 60%-ot összeszedni.

Ezek után elmentem Bge nyelvvizsgára, ott másodjára sikerült. Nálam legalábbis jobban bevált.

2021. jan. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Asszem, h az olvasott szöveg értése, meg nyelvtani rész az összesen 1,5 óra. A levélírás meg talán 1 óra. 2 levelet kell írni.

Szótárt egyáltalán nem lehet használni.

Nekem 20 nap alatt javították ki

A honlapon fent van egy minta feladat, és ncore-ról is le lehet tölteni egy csomót. Azokat, ha csinálod, akkor eleve fel tudod mérni a tudásod, mert ott a javítókulcs is. A levélíráson kívül kiszámolod a pontjaidat, a százalékot, és máris meg tudod, h milyen. Legalább a honlapon lévőt csináld meg, én anélkül meg sem merném próbálni.

Amúgy szerintem nem olyan nehéz. Ne kapkodj, 1,5 óra az rengeteg idő. Szépen nyugodtan meg tudod csinálni, ha meg kapkodsz, idegeskedsz, akkor csak elrontod. Én megcsináltam nyugodtan, és még arra is maradt időm, hogy vagy 3x átnézzem rendesen. Mondjuk nekem az volt a baj, h az utolsó 5 percre hagytam, h beírjam az eredményt és az eléggé szűkös volt(Hupsz). De te se kezd el hamar beírkálni, csak mondjuk az utolsó 10 percben, mert amikor már beírtad a megoldólapra, ott már nem javíthatsz. A feladatlapra meg bármit írhatsz. Ja, és ne írj ceruzával! Azt mondják, h nyugodtan, nem kell átírni tollal, konkrétan megpróbálnak rávenni, közben meg lehet, átjavítják az eredményedet. Hallottam már, hogy, aki nem járt a nyelvsulijukba, annak átírják a megoldását. Bár ez lehet, nem igaz, de azért inkább írj tollal.

Ja, és, én november 21.-én voltam vizsgázni, van egy ilyen eredménylap a honlapon, ami elvileg jó, amíg kézhez nem kapom a nyelvvizsgát. Azt nem tudom, neked jó lesz e. A nyelvvizsga bizonyítvány meg még mindig nincs kész, úgy se, hogy 13.-án lemondtam a felülvizsgálatól, és el kellett volna kezdeniük csinálni.

2021. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a legkönnyebb nyelvvizsga az biztos. Az olvasott szövegértésnél könnyen össze lehet keverni a cimeket. A levél nem nehezebb mint máshol, a nyelvtani rész sem nehéz. Viszont nekem a hallgatás és a beszéd sokkal jobb lett mint amire számitottam. Nem lehetetlenség, nekem elsőre sikerült. Gyakorlófeladatokat mindenképpen tölts.
2021. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!