Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne a leghatékonyabba...

Hogy lehetne a leghatékonyabban a szókincset fejleszteni? (Angol)

Figyelt kérdés

Angolul kezdtem el tanulni, és ugye nagyon fontos a szótanulás is. Viszont sok ötletem nincs, hogy lehetne szavakat tanulni, a Netflixen meg a játékokon kívül:D

Néztem szókincsgyűjteményeket, legfőképpen ezt, ami 4000 szót tartalmaz:

[link]


Ezeken kívül még milyen lehetőségek vannak?



2023. máj. 20. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Találj magadnak angol anyanyelvű csajt vagy pasit és még az általános témákról való beszélgetés közben is fejlődik. Nekem ez volt a leghatékonyabb módszer. Volt egy ír "barátnőm" akivel minden este órákat beszéltünk mikrofonon és webcamon egy idő után még az accentus is rámragadt nem csak a szókincsem és a kifejező beszédkészségem fejlődött jelentősen.
2023. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a Netflixen és a játékokon kívül másképp, az pont elég. Jó, a beszélgetés is nyilván kell az aktiváláshoz. Tankönyvből nem hatékony. Még olvasgatsz is, ha szeretsz, de gyanítom, hogy nem szeretsz, mert akkor az is eszedbe jutott volna. Könyvek, magazinok, weboldalak is jók.
2023. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olvasni szeretek, de egyelőre még olyan a szöveg, amit a szintemen meg tudnék érteni, nem nagyon van. Ha felfejlődök, akkor viszont mindenképp fogok olvasni
2023. máj. 20. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szintezett könnyített olvasmányok is.
2023. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!