Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nyelvvizsga fellebbezés,...

Origo nyelvvizsga fellebbezés, mennyire éri meg? úgy érzem nagyon lepontoztak, többi lent

Figyelt kérdés

szóval erősen gondolkodom, hogy élek a fellebbezéssel, de természetesen azért is egy vagyont kellene fizetni, és nem 1-2 pontról van szó

van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? érdemes? illetve ez mennyi időt venne igénybe? én megkapom az adott feladatsor megoldókulcsát?



2023. máj. 26. 23:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%

Origó, mire számítottál?

Nemzetközileg el se fogadják, mert olyan gyenge, ezen úgy próbálnak kompenzálni, hogy szivatják a népet, meglegyen a bukási statisztika :D

2023. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

gondolod? az az igazság, hogy nagyon el vagyok keseredve, egyetemi felvételihez kell a pont, és leginkább a szóbeli miatt aggódtam, hogy nem lesz meg és az az egyetlen ami sikerült

nagyon ledöbbentett

tudom, hogy szánalmas, hogy azt hittem , hogy sikerülni fog, de a beszédértés miatt voltam a legnyugodtabb és az lett a legrosszabb, és nem értem egyszerűen, válaszoltam minden kérdésre, és beszélgettem a vizsga végén a többiekkel, mert nagyon hülye történet volt a szöveg, és azt hittem valamit félre értettem, de nem, ugyanazt értettük mindannyian, és a válaszokat is egyeztettük, hogy ki mit írt, az is stimmelt, meg sem fordult a fejemben, hogy ezen elbukom..

2023. máj. 27. 00:11
 3/29 A kérdező kommentje:

és tudom, most biztos fogom kapni az oltásokat, hogy többre értékeltem a tudásomat, mint ami, és lehet, hogy így van, mert ez most nagy arconcsapás volt, oda az egyetem... ami leginkább nem megy az sikerült, és ami a legjobban megy az lett a legrosszabb..

alig várom hogy elmehessek megnézni, mit rontottam el, de valszeg fellebbezni sem érdemes hiszen ennyi pontot fixen nem fognak adni

2023. máj. 27. 00:13
 4/29 anonim ***** válasza:
25%

Hát, de lagalább szembe jött a valóság....

Egyszer úgyis fel kellett ébredni.

2023. máj. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

általában beletörődöm ha nem megy valami, de ezt azért nehéz elfogadnom, mert az angol gyakorlati részét sosem használtam, a szóbeli nem is gyakoroltam, úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz

konkrétan 100%-ban úgy tanultam az angolt, hogy filmeket/sorozatokat néztem, valamint podcastokat hallgattam, ebből kifolyólag szerintem érthető, hogy pont egy fordított végkimenetelt vártam volna

de most már mindegy, leghamarabb június elsején tudok elmenni megnézni

2023. máj. 27. 00:45
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Hát akkor már menj inkább egy nemzetközileg is elismert nyelvvizsgára, ahol a nyelv ténylegesen helyes használatát mérik és nem random általános műveltségi tudást, aminek semmi köze a angolhoz, meg nem fordításokat kell csinálni, amihez alapvetően magyarul kell jól tudni.
2023. máj. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Na igen, már ott hibáztál, hogy origózni mentél.
2023. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Azon kívül hogy ideböfögöd a panaszáradatot és a baromságokat valami kézzelfogható bizonyítékod van hogy "nagyon lepontoztak" vagy ennyi az összet?


Így hogy nem tudsz semmire hivatkozni teljesen felesleges a fellebbezés a magánéleted pedig végképp nem érdekli se a nyelvvizsgacentrumot sem minket hogy emiatt nem mész egyetemre. Objektív módszerrel mérik a tudásodat ott van a feladat - ha megoldod akkor megkapod a nyelvvizsgát ha nem akkor nem. Az hogy leírsz ilyeb önsajnáltató szöveget egy fellebbezésben maximum jót röhögnek rajta.


Ha kész tényeket tudsz mondani hogy erre és erre a feladatra ezt és ezt írtad ami vélhetően helyes de a javítótanár nem adott rá pontot akkor azt felülvizsgáltatják egy másik tanárral, ennyit tudnak tenni. Ez nem óvoda vagy általános iskola hogy a tanító néninél bekönyörgöd magadnak a jobb jegyet.

2023. máj. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

kedves 8-as,

nem tudom te milyen alapon engedsz meg ilyen stílust magadnak

az, hogy anonim emberektől valamiféle tanácsot bátorkodok kérni, esetleg kiírom magamból a bánatomat, az még nem önsajnáltatás, és nyilván egy fellebbezésben a megoldásaimat és a megoldókulcsot vetném össze

ha végigolvastad az "ideböfögött panaszáradatomat" akkor láthattad, hogy elfogok menni jövőhéten a dolgozatot megtekinteni, illetve afelől is érdeklődtem, hogy a megoldókulcsot is megmutatják -e, hiszen ha nem tudom mi a jó megoldás, akkor én sem tudom mi alapján az újraértékelést kérvényezni

az, hogy én elöljáróban/látatlanban úgy érzem, hogy lepontoztak, az egy dolog, nem tényszerű kijelentés, ezért írtam azt, hogy "úgy érzem", hiszen én írtam a vizsgát, emlékszem, hogy ment, és hogy miket válaszoltam, valamint a többiekkel is egyeztettem - ezek alapján mertem ilyet feltételezni, persze úgyis kiderül ha nem így van

továbbá nem rémlik, hogy a GYK szabályzatában meg lenne említve az, hogy tilos ide személyes élményt vagy panaszt leírni, pláne anonimként, ugyanúgy, ahogy neked sem tilos ilyen embertelen módon lehordani a másikat, de könnyen megkímélheted magad az ilyen fáradtságtól, ha nem olvasol végig olyan témát ami téged nem érdekel

2023. máj. 27. 01:40
 10/29 A kérdező kommentje:

6-os nemzetközit azért nem akartam tenni, mert nem tervezek külföldön tanulni egyelőre, leginkább itthon lenne a papírra szükségem hosszútávon, a nemzetközit pedig tudtommal 2 évente meg kell ismételni, most azt nem tudom hogy azt 80-90 ezer ft vizsgadíjat is újra- és újra ki kell e fizetni


7-es az a baj, hogy korábban nem voltam külön nyelvvizsgázni, van egy orosz közepem de azt az emelt érettségihez kaptam korábban így nem volt tapasztalatom

próbáltam a neten utána nézni, hogy hova lenne érdemes menni, de ahogy az origoról, úgy más nyelvvizsga központokról is elég vegyes véleményeket olvastam, nehéz volt leszűrni a konklúziót, hogy most melyik lenne a legideálisabb, és anno a középiskolai tanárom állandóan az origot meg az euroexam-et emlegette, de az utóbbiról mindenhol azt olvastam, hogy az a legnehezebb

2023. máj. 27. 01:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!