Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nyelvvizsga fellebbezés,...

Origo nyelvvizsga fellebbezés, mennyire éri meg? úgy érzem nagyon lepontoztak, többi lent

Figyelt kérdés

szóval erősen gondolkodom, hogy élek a fellebbezéssel, de természetesen azért is egy vagyont kellene fizetni, és nem 1-2 pontról van szó

van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? érdemes? illetve ez mennyi időt venne igénybe? én megkapom az adott feladatsor megoldókulcsát?



2023. máj. 26. 23:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg nem adják meg. Azért betekintésre elmennék a helyedben (az általában szokott lenni).
2023. máj. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maximum akkor éri meg fellebezni, ha fél pontról vagy egy pontról van szó. Ha több pontra van szükséged, akkor egészen biztosan nem fogják megadni.

El kell menni ismét. Egyetemen is millió olyan vizsgád lehet, ami nem sikerül, pedig sokat tanultál és képben vagy az anyaggal. Ilyenkor a rossz érzéseken túl kell lépni, a következőre alaposabban fel kell készülni és akkor menni fog.

2023. máj. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
59%
Máskor normális nyelvvizsgára menj, meg az arcodból vegyél vissza. Én elég jó angolos vagyok, de az utolsó napig tudatosan készültem a vizsgára, nem úgy mentem oda, hogy ez pofon egyszerű lesz.
2023. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%

"könnyen megkímélheted magad az ilyen fáradtságtól, ha nem olvasol végig olyan témát ami téged nem érdekel"


Látom nem vagy tisztában az időrendiség fogalmával. Engem -mint 30 éve egyetemen oktató docenst- a segítő szándék vezérel és hogy kész tényekkel tudjam segíteni a kérdezőket. A kérdéssel semmi gondom nincs, viszont nem vagyok jövendőlátó, hogy megjósoljam azt a tényt hogy a kérdés alatt teljesen felesleges baromságokat fogok olvasni amire nem vagyok kíváncsi. Esetleg ha te meg tudod állapítani egy kérdésről az elolvasása nélkül hogy az teljesen irreleváns információkat tartalmaz, akkor megoszthatnád velem hogy hogyan csinálod mert akkor legközelebb nem olvasom el. Sajnos én olyan szinten vagyok hogy csak a kérdések elolvasása után tudom megállapítani hogy semmi értelme nem volt elolvasni, mert teljesen felesleges (mint jelen esetben).


"esetleg kiírom magamból a bánatomat"


A fórumnak a 'Közoktatás' szekciója nem arra a célra szolgál hogy a 'bánatodat' kiírd magadból hanem arra hogy közoktatással kapcsolatos objektív kérdéseket tegyél fel amire objektív választ kapsz a hozzám hasonló szakértőktől. Senkit nem érdekel sem a bánatod, sem a magánéleted, nem azért vagyunk itt hogy ilyen hülyeségeket olvasgassunk. Nyugodtan olvasd el a gyakorikerdes szabályzatát, mert így teljesen off-topiccá tetted a témát. Át is lehet mozgatni a kérdést a humor kategóriába.

2023. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%
14-es, én nem szeretnék ilyen "docens" - től tanulni az egyetemen, amilyen te vagy. Gyk szabályzat ide, vagy oda.
2023. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%

15: Pedig igaza van, docens ide vagy oda. A gyk célja nem az, hogy egymás vállán kisírjuk magunkat. Felesleges is így anonim módon, az ilyesmire ott vannak a személyes barátok, akik ismernek. Kár ezen besértődni.

A nyelvvizsga meg tényleg nem az az élethelyzet, amiben bárkinek a személyes privát előéletét, nehézségeit, családi problémáit stb figyelembe lehetne venni. Objektíve mennyit teljesít, illetve az adott szintet tudja vagy sem, és pont. Jobban jársz, ha az ilyen docencek szembesítenek a valósággal, minél előbb felébredsz, annál jobb neked, szóval hidd el, pont ilyen docensektől kellene tanulnod az egyetemen is.

2023. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon ne csodálkozz, ha kissé a hülyegyerekeknek illő megbocsátó mosollyal fogadják, hogy te felül akarod bírálni a döntésüket. Valószínűleg jobban tudják, angolul is jobban tudnak nálad, és valószínűleg naponta járnak hozzájuk a felkészületlen diákok, akik ezt dafke nem hiszik el nekik - szóval már megszokták.

De ez nem az általános iskola, hogy ha a tanár egyest adott, akkor ráküldöm a szüleimet, akik majd jól lejáratják, és megfúrják a tanárt, aki inkább felkerekíti a jegyet, csak hogy ne csináld ki.


Csókoltatom azokat, akik sorra lepontozták azokat a válaszokat, miszerint üdv a valós életben, jó reggelt, ideje szembenézni a valósággal, és főleg visszafogni az arcodból. Nyelvvizsgára felnőtt emberek mennek, akik el kell hogy tűrjék a következményeket is, ha addig azt hitték, hogy ők fingják a passzátszelet. Ha nem mentél át, annak valószínűleg valós, és objektív oka volt, vagyis nem "pikkel rám a tanár", hanem valamit tényleg nem jól tudtál.


Ettől függetlenül persze kérd ki és nézd meg, mi alapján pontoztak le, de azzal a hozzáállással, hogy tanulni akarsz belőle, legközelebb ne kövesd el ugyanazokat a hibákat, - nem pedig, hogy mész és megleckézteted, kioktatod angolból őket.

2023. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
55%

"meglegyen a bukási statisztika"

:DD Ekkora baromságot! Honnan veszed ezt?


Az egész nyelvvizsgáztatás biznisz.

1. Minden nyelvvizsgaközpontnak az az érdeke, hogy hozzájuk vigye a pénzét mindenki, aki nyelvvizsgát akar.

2. Nem érdekük buktatni, hiszen akkor jó eséllyel másik nyelvvizsgaközponthoz viszi a pénzét a vizsgázó az újabb próbálkozáskor, nem hozzájuk.

2. Viszont a színvonalat muszáj tartania mindegyik vizsgaközpontnak, másképp elveszítik az akkreditációt, tehát vége a biznisznek.

Ennyi.

2023. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
72%

"a nemzetközit pedig tudtommal 2 évente meg kell ismételni"

Miért kéne? Nem "2 évente meg kell ismételni", hanem ha újabb munkát vagy egyetemet célzol meg és a nyelvvizsgázás óta eltelt 2 év (vagy amennyit a munkáltató ill. egyetem megjelöl), akkor elavultnak tekintik a bizonyítékot a nyelvtudásodról, ezért frissebb papírt kell beszerezni róla.


"most azt nem tudom hogy azt 80-90 ezer ft vizsgadíjat is újra- és újra ki kell e fizetni"

Biztos lehetsz benne, hogy igen, hiszen újra fel kell állnia a vizsgabizottságnak, újra termet kell bérelniük, hogy levizsgáztassanak, újra le kell gyártaniuk a feladatsorokat, újra gondoskodniuk kell a terem hangosításáról, stb. Nem is értem, hogy merül fel benned, hogy esetleg nem kell újra fizetni...


"a középiskolai tanárom állandóan az origot meg az euroexam-et emlegette"

Azért azt emlegette, mert az nyomul a legjobban, az költ a legtöbbet reklámra.


A dexamot ajánlom. Teljesen kiszámítható, választhatsz, hogy inkább humán vagy reál érdeklődésűeknek készült feladatsort kérsz-e, stb.:

[link]

2023. máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%

18.: Pont a bukások bizonyos százaléka egy számszerű adat, amiből a vizsga nehézségére (tehát közvetve a színvonalára) is következtetnek az akkreditációkor. Így tulajdonképpen hosszú távú érdekük, hogy a nagyon kevés bukás ne tegye túl nyilvánvalóvá a gyenge színvonalat.


Régi történet ez már. Az Origó valamiért ragaszkodik a saját vizsgarendszeréhez, ami felett pedig eljárt az idő, ma már sok módszerük szakmaiatlannak minősül. Nem véletlen, hogy az egyetlen vizsgaközpont, aminek az oklevelét nemzetközileg nem fogadják el. Azok mennek oda, akik könnyen gyorsan akarnak egy nyelvvizsgát, jellemzően az egyetemi jelentkezésnél beszámítható pontok miatt. Hogy az egyetemek miért fogadják el nyelvvizsgának, az egy külön kérdés. Bár nemrég még olyan kamu nyelveket is beszámítottak, mint az eszperantó, vagy a lovári. Azt sem értettem.

2023. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!