Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nyelvvizsga fellebbezés,...

Origo nyelvvizsga fellebbezés, mennyire éri meg? úgy érzem nagyon lepontoztak, többi lent

Figyelt kérdés

szóval erősen gondolkodom, hogy élek a fellebbezéssel, de természetesen azért is egy vagyont kellene fizetni, és nem 1-2 pontról van szó

van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? érdemes? illetve ez mennyi időt venne igénybe? én megkapom az adott feladatsor megoldókulcsát?



2023. máj. 26. 23:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%

"az egyetlen vizsgaközpont, aminek az oklevelét nemzetközileg nem fogadják el"


:DDD


Nincs olyan, hogy "nemzetközileg elfogadják"! Ki vagy mi kötelezhetné mondjuk az Oxfordi Egyetemet, hogy elfogadja az euroexam nyelvvizsgáját? Senki a világon!

Minden egyes egyetem és cég saját maga döntheti el, hogy mit fogad el meg mit nem, és egyiknek sincs megtiltva, hogy akár az origót is elfogadhassa, ha jónak látja!


"kamu nyelveket ..., mint az eszperantó, vagy a lovári"

Ennyi közöd van a nyelvekhez, maradjunk annyiban... Úgyhogy ennyit ér, amikor azt írod, hogy

"Az Origó valamiért ragaszkodik a saját vizsgarendszeréhez, ami felett pedig eljárt az idő, ma már sok módszerük szakmaiatlannak minősül."

Megvan az akkreditációjuk még mindig. Tehát igenis jól csinálják.

Annyiban térnek el a többitől, hogy náluk azt is mérik, hogy ha az illető vizsgázó az egyetlen, aki beszél angolul egy társaságban, akkor az mennyire van hasznára a többieknek, akik nem értik a nyelvet. Egyébként meg ugyanazokat a szinteket kell, hogy elérje a nyelvtudásod náluk is, hogy megkapd az adott szintű nyelvvizsgát. Ha nem ütöd meg a szintet, megbuksz és kész - ahogy máshol is megbuknál.

2023. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
39%

" Ki vagy mi kötelezhetné mondjuk az Oxfordi Egyetemet, "


Saját bölcs belátásukból nem hiszik el, nem kell ahhot "kötelezni" őket, elég hogy nem hülyék :D


"Ennyi közöd van a nyelvekhez, maradjunk annyiban..."


Maradjunk annyiban, hogy bizonyos világnyelvek hasznosak egy adott szakmában a nemzetközi tájékozódáshoz, a naprakész szakmai anyagokhoz való hozzáféréshez, a komolyabb nemzetközi konferenciákon részvételhez, és bizonyos hobby nyelvek meg teljesen haszontalanok. Én értem, hogy eszperantóból is elérhető a felsőfok, de egy egyetemi szakhoz, aminek a teljes szakmai anyaga angolul + maximum 20 világnyelven (németül, franciául, spanyolul, japánul stb) hozzáférhető, teljesen felesleges mondjuk bantuul, szuahéliül vagy kirgizül felsőfokon tudni.


"ha az illető vizsgázó az egyetlen, aki beszél angolul egy társaságban, akkor az mennyire van hasznára a többieknek"


Ezt most nem tudom értelmezni, mit értesz ez alatt, vagy hogy mérik ezt egy nyelvvizsgán...

2023. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Saját bölcs belátásukból nem hiszik el"

Akkor miért mondod, hogy az origó az egyetlen, amelyiknek a nyelvvizsgáját nem fogadják el nemzetközileg? Egyiket sem köteles elfogadni egyik egyetem ill. cég sem, nem csak az origósat, úgyhogy pont ugyanannyit ér, bármelyik magyarországit szerzi meg valaki.

2023. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
59%

"teljesen felesleges mondjuk bantuul, szuahéliül vagy kirgizül felsőfokon tudni"

Attól még ezek nem kamu nyelvek, te viszont azt írtad.

2023. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Thunderfairy ***** válasza:

Ezt most nem tudom értelmezni, mit értesz ez alatt, vagy hogy mérik ezt egy nyelvvizsgán...


Ehhez sok ész nem kell pedig kedves. Tegyük fel hogy a családodal el mész nyaralni a horvát tengerpartra. Angolul valószinűleg fognak beszélni, de most te vagy az egyetlen aki érti is az angolt. Utbaigazitanak titeket hogy a példában keresett tengerpart hól van. Az egyik családtagod megkérdezi hogy mit is mondot neked az illető angolul és te el tud utána mondani neki magyarul is hogy ezt és ezt mondta. Tehát tesztelik hogy mennyire tudod visszaforditani szükség esetén az elhangzotakat.


Az eszperanto egy létező mesterséges nyelv. Az már nem az eszperanto hibája hogy gyakorlatilag nem is beszélik. NEM KAMUnyelv tehát.


Kérdező. Úgy néz ki hogy ezt újra kell próbálnod.

2023. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Szeretném megismételni, hogy a kérdésem, érdeklődő jellegű volt. Szerettem volna olyanoktól tanácsot kérni, hogy kb mire számítsak, akik esetleg jártasabbak a dologban. Azt is írtam, hogy elmegyek megnézi a vizsgát.

Az, hogy az érzéseimet leírtam a bukásommal kapcsolatban, nem gondoltam, hogy ennyire kiveri a biztosítékot, főleg egy egyetemi docensnél 🤣 bár biztos a fáradtság teszi ha a tanár úr az éjszakáit a Gykn tölti, már ha igaz ez a mese.


Összegezve, nem akartam veszekedést generálni, de akik ezen így ki tudtak borulni, azt őszintén sajnálom. Biztos én voltam provokatív.


Ha olyan a vizsgám, hogy nincs mit tenni, akkor értelemszerűen megismétlem 😃 nem fogok olyat erőltetni aminek nincs értelme.

Leírtam már egyszer de ezt is megismétlem; azért mert itt megemlítettem, hogy ez miért lett volna számomra fontos, nem azt jelenti, hogy a fellebbezést is ezzel fogom indokolni, hanem a megoldókulccsal vetem össze azt amit írtam. HA fellebbezek egyáltalán..

Biztos én fogalmazok rosszul, vagy egyesek akik itt teljesen kikeltek magukból csak elolvastak néhány sort, és már lázasan verték a klaviatúrát.

Visszacsatolásképpen, persze egy kérdés cím alapján nem tudja senki, hogy mi vár rá a leírásban, de ha már valaki úgy dönt, hogy belemászik a témába és nyers véleményt ír, legalább olvassa végig az előtte szólókat.


Végszóként pedig, az "úgy vélem", " szerintem", " úgy érzem" , " Én azt hallottam", " úgy tudom ", kifejezésekkel nem azért tarkítom meg a mondandóimat, hogy többet gépelhessek, hanem érzékeltetés céljából, hogy amit leírok, én sem tartom tényszerűnek, és elfogadom ha nem úgy van, csupán addig a pontig én abban az adott tudatban éltem, bizonyos nem hiteles/ téves forrásoknak köszönhetően. És ezért az egyet nem értést le lehet kommunikálni normálisan is.

2023. máj. 27. 14:32
 27/29 anonim ***** válasza:

"olvassa végig az előtte szólókat"

Ezt biztosan nem várhatod el mindenkitől.

Elvileg arra van kitalálva ez az oldal, hogy a kérdésre válaszoljunk - gyakorlatilag meg mindenféle kérdések kapcsán beindulhat a beszélgetés, ami aztán az eredeti kérdéstől már elkanyarodik. Mindenesetre én nem láttam itt semmi olyasmit, hogy többen kikeltek volna magukból vagy hogy veszekedtek volna. Egyszerűen csak érvelünnk, mert nem értünk egyet egymással.

2023. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
57%

24, 25. A felvételi, továbbtanulás szempontjából kamu nyelvekről volt szó. Nem azt vitattam, hogy ezek valós nyelvek, hanem azt állítom, hogy egy komoly tudomány, szak szempontjából haszontalan, irreleváns nyelvek, és aki erre akar felvételi pluszpontokat, maga sem gondolja, hogy a tanulmányai vagy a munkája során komoly hasznát venné, azaz kamuból, alibiből szeretne belőle nyelvvizsgázni, mert úgy véli, hogy minimális befektetésért, aztán puszta papírlobogtatásért jár neki ugyanolyan előny, mint aki egy hasznos nyelvet magas szinten és aktívan tényleg használ a munkájában.


Mertem remélni, hogy kézenfekvő, hogy mit értek a "kamu nyelv" alatt. Szomorú, hogy még ezt is úgy kell elmagyarázni.


Mindegy, ez itt mellékszál, vagyis off topic, hagyjuk is...

2023. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szia, tudom hogy késő válaszolni hiszen már döntöttél, de én fellebbeztem volna. Már csak azért is, mert rájuk fér a rápirítás. Ezeknek az intézményeknek van az a tulajdonságuk, hogy azt hiszik, bármit megtehetnek, elszalad velük a ló. Másrészt tévedés is történhet. Lehet hogy nem is a te dolgozatodat nézték stb. Ha ezen múlik egy éved hogy mehetsz-e egyetemre vagy sem, akkor mindenképp érdemes fellebbezni. És a kritikai gondolkodás sem árt egy egyetemre készülő fiatalnak. Én pl. nem vagyok orvos de nem egyszer már szembementem a nagyságos orvos és kórház akaratával és minden ilyen esetben nekem lett igazam. De még számos más esetet említhetnék. Nem kell elfogadnod, amit mások döntenek rólad, küzdhetsz nyugodtan. Ehhez nincsen hozzászokva a rendszer és meglepően sokszor neked adnak majd igazat vagy téged igazol az élet.
2023. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!