Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgákat fogadják...

Melyik nyelvvizsgákat fogadják el külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén tervezném letenni a felsőfokú (C1) angol nyelvvizsgát. Még nem választottam ki véglegesen hogy hol szeretném megcsinálni de többen is az ECL-t ajánlották. (viszont nem tudom ez mennyire elfogadott külföldön)

Tudom a Cambridge-el biztosra lehetne menni de félek hogy arra nem lesz elegendő tudásom. Így olyat keresnék ami pl. ECL szintű


Kérdésem hogy a nyelvvizsga típusok közül melyik az amelyik a leginkább elfogadott lehet külföldön? Mert a külföldi egyetemi oldalakon sok helyen csak annyit írnak hogy C1-es szint a követelmény ami beletartozik az európai keretrendszerbe.


Így a másik kérdésem lenne ehhez hogy melyek azok a nyelvvizsgák amik a CEFR rendszerébe beletartoznak? mert nem találtam róla cikket:(


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2023. jún. 4. 13:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10. persze, álmodban. Senki nem írt semmilyen törvénysértésről. Egyszerűen nem fogadják el hiába írsz akármilyen kitalált cégről.

Ki írt euroexam nyelvvizsgáról rajtad kívül itt? Senki... TEOFL, IELTS, Cambridge, Duolingo. Ezeket írták mások.

2023. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb helyen nyelvtudást kérnek (és tesztelik is), nem nyelvvizsgát. Ahol viszont utóbbit, ott ilyen Euroexam, ECL meg pláne Duolingo (ahol ellenőrizni se lehet, hogy nem csalsz-e) esélyesen semmit se fog érni, mert ezek nem nemzetközi nyelvvizsgák. IELTS, TOEFL, Cambridge igen, nem véletlenül magasabbak a követelmények. Némelyiket honosíttatni is kell és van, amelyik el is évül, x évenként meg kell újítani.

Ha biztos vagy benne, hogy kell nyelvvizsga, akkor az adott intézménynél járj utána, hogy konkrétan mit várnak el és azt tedd le akkor. “Potyára” én őszintén szólva nem szenvednék egyikkel sem, mert itthon nem érnek többet egy ECL-nél, de legalább lehet szívni a honosítással meg elévüléssel.

2023. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

12. mutass egyetlen külföldi egyetemet, ahol "nyelvtudást kérnek, nem nyelvvizsgát".

Az "ahol ellenőrizni se lehet, hogy nem csalsz-e" megjegyzésed meg szintén azt mutatja, hogy nem tudod hogyan működik ez a nyelvvizsga.

2023. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Ki írt euroexam nyelvvizsgáról rajtad kívül itt? Senki..."

A kérdező még nem döntötte el, milyen típusút tegyen, vagyis akár az is szóba jöhet nála, mert a magyarországon letehető nyelvvizsgák között vacillál.

2023. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A kérdező se írta. Tehát továbbra is csak te írtad és aztán arra hivatkozva, hogy te mit írsz, kérsz másokról arra hivatkozást :))
2023. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

"Én abban a cégben, amit tegnap alapítottam, elfogadom. Milyen törvényt sértek ezzel?"


Nem törvényt sértesz, hanem a saját érdekeidet, mert az origós papír nem garantálja, hogy az illetõ helyesen használja a nyelvet.

A fordítási feladat egy nyelvvizsgán azért vicc, mert a szabályos és nyelvhelyes fordításhoz a kultúrális különbségeken túl a célnyelven (ez esetben magyarul) kell nagyon gazdagon és választékosan tudni. Nem véletlen, hogy a fordító egy külön szakma. Egy B2-es nyelvvizsgának nem tud feltétele lenni, hogy normális, szabatos, szép fordításra képes legyen a delikvens, ami mondjuk visszaadja az érzelmi töltetet, a másodlagos jelentéseket, a költõi tartalmat.... A slamposan nagyjából fordítás meg nem egy olyan készség, amit egy B2 angol szintû magyar anyanyelvûnél szükséges lenne külön mérni. Ha egy angol nyelvû párbeszédre képes, akkor nyilván nagyjából el tudja mesélni, hogy mirõl volt szó. De egy tisztességes fordítás nem errõl szól.


Pld eredeti szöveg;

A pirkadat elsõ sugarai áttörtek a bükkös lombkoronái között, és varázslatos fényjátékkal festették mesés bíborvörösre a pázsit madárcsicsergésre ébredõ kankalinjait.

B2-es fordítás:

Korán reggel volt. A nap fénye átjutott a valamilyen fák között. Szép színesek lettek a fû között a gondolom, valamilyen virágok, amik felébredtek a madarak énekétõl, vagy valami ilyesmi.


A "lényeg" átment, de valahogy mégsem az igazi. :D

2023. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%

"az origós papír nem garantálja, hogy az illetõ helyesen használja a nyelvet"

:DD

Egyik sem garantálja, nyugodt lehetsz. Csak azt garantálja mind, hogy az adott szinten elboldogul az illető.


"A fordítási feladat egy nyelvvizsgán azért vicc..."

Az origón nincs fordítási feladat, csak közvetítés, úgyhogy nem értem, ez hogy jön ide.


Egyébként az origónak is megvan az akkreditációja, úgyhogy pont ugyanazt a szintet jelenti az origós nyelvvizsga is, mint bármelyik másik akkreditált nyelvvizsga ugyanazon a szinten, bármennyire nem tetszik is ez neked.

2023. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a nagy válasz áradatot, félek hogy közben kicsit eltértünk a témától:D


Van már egy B2 szintű nyelvvizsgám amit évekkel ezelőtt pont az Euroexam-nél tettem.

Ami kihívás hogy nincs konkrét elképzelésem a külföldi egyetemek terén csak szimplén nem szeretném hogy ez korlátozó tényező legyen hogy "csak" B2-es szintű papírom van.


Tudom célszerűbb akkor csinálni mikor már biztos hogy hova megyek csak félek hogy késő lenne és nem szeretném kicentizni.


Az is benne van hogy Magyarországon maradok végül, szóval ez egy belső késztetés hogy egy C1-et csináljak végre mert ugyis elévült már az Euroexam-es bizonyítványom ennyi év után.

2023. jún. 5. 15:26
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Az Euroexam vizsgája nem évül el.

Ha tényleg nem biztos, mit hoz az élet, én letennék a helyedben egy bármilyen C1-et, itthon a papírra vannak ráizgulva még mindig sokan. Aztán ha úgy adódik, letenném azt, amit konkrétan vár az adott iskola, munkahely. Persze ehhez az kell, hogy szinten tartsd a tudásod, de ez nyelvvizsga nélkül is igaz, mert aki nem kér papírt, az (is) teszteli.

2023. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"ez egy belső késztetés hogy egy C1-et csináljak végre"

Ne az legyen a belső késztetés, hogy C1-es vizsgát tegyél, hanem hogy folyamatosan egyre magasabb szintre juss, ameddig csak lehet. Szóval a nyelvtudás legyen a cél, ne a nyelvvizsga, mert ha megszerzed a C1-es nyelvvizsgát, akkor esetleg túlságosan is hátradőlsz majd - na és úgy esetleg nehéz lesz majd újra megcsinálni, ha valahol friss papírt akarnak. Ha viszont magát a nyelvtudásodat fejleszted folyamatosan, akkor tökmindegy, hogy mikor, nekifutsz és lazán megcsinálod újra, ha kell. Ahol friss papírt akarnak, ott tudják, hogy az nem megy egyik percről a másikra, úgyhogy emiatt nem fogsz lekésni semmiről - viszont ha előre megcsinálsz egy olyan típusú C1-et, amit majd sehol se fogadnak el, az nettó fölösleges pénzkidobás, meg fölösleges stresszelés a vizsga körül.

2023. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!