Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgákat fogadják...

Melyik nyelvvizsgákat fogadják el külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén tervezném letenni a felsőfokú (C1) angol nyelvvizsgát. Még nem választottam ki véglegesen hogy hol szeretném megcsinálni de többen is az ECL-t ajánlották. (viszont nem tudom ez mennyire elfogadott külföldön)

Tudom a Cambridge-el biztosra lehetne menni de félek hogy arra nem lesz elegendő tudásom. Így olyat keresnék ami pl. ECL szintű


Kérdésem hogy a nyelvvizsga típusok közül melyik az amelyik a leginkább elfogadott lehet külföldön? Mert a külföldi egyetemi oldalakon sok helyen csak annyit írnak hogy C1-es szint a követelmény ami beletartozik az európai keretrendszerbe.


Így a másik kérdésem lenne ehhez hogy melyek azok a nyelvvizsgák amik a CEFR rendszerébe beletartoznak? mert nem találtam róla cikket:(


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2023. jún. 4. 13:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
49%

"Az Euroexam vizsgája nem évül el."

Az, hogy te egy 20 évvel ezelőtti euroexames papírral is felvennél valakit a cégedbe, még nem jelenti azt, hogy bármelyik másik cég is. Aki a papír meglétét előírja, az dönti el, hogy mit tekint elévültnek meg mit nem.

2023. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Kedves 20. válaszoló, teljesen igazad van.:)

És tényleg elsősorban a nylevtudásomat szeretném megerősíteni és fenntartani ezért is gondoltam ha kitűzöm magam elé ezt a célt hogy C1-es szintre készüljek akkor azzal elősegítem a soksok gyakorlást.

2023. jún. 5. 17:41
 23/23 anonim ***** válasza:

"ha kitűzöm magam elé ezt a célt hogy C1-es szintre készüljek akkor azzal elősegítem a soksok gyakorlást"

Hát igen, csak utána mi lesz?... :)

2023. jún. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!