Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanfolyammal tudnék...

Milyen tanfolyammal tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Szeretnék a következő tanév során valamikor középfokú nyelvvizsgát tenni angol nyelvből.


A gond csak az, hogy az első idegen nyelvem a német, és nem az angol. Angolul csak két éve tanulok, mióta gimnazista vagyok, és eléggé alapszinten megy. Viszon sokkal kellemesebbnek és tanulhatóbbnak érzem, mint a németet. Az a baj, hogy a németet egyszerűen utalom, nincs benne semmi motivációm, bármi, amit szívesen olvasnék, az csak angolul van, ráadásul a szókincsem már most sokkal jobb angolból, mint németből. Egyszerűen az angol szavak jobban megmaradnak, mint a németek. :(


Ezért úgy döntöttem, hogy inkább az angolra gyúrok rá a nyáron (Ha esetleg valaki szeretne erről még most, időben lebeszélni, azt szívesen meghallgatom, mert nagyon bizonytalan vagyok ezt a döntést illetően. Tényleg! Írjatok le, ha szerintetek ez rossz ötlet!)


Szóval az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán lehetséges az, hogy én következő tanévben nyelvvizsgázzak angolból, és ha igen, ez mennyi befektetett munkával lehetséges? (Kb. hány óra/nap?)

És milyen online nyelvtanfolyamot tudnátok nekem ajánlani? Ha van olyan, ami valakinek már bevált, nagyon hálás lennék, ha leírná, mert tényleg fogalmam sincs, melyiket válasszam. Igazándiból ez lenne a legfontosabb kérdésem, mert ebben egyáltalán nem tudom, merre induljak el.


Még annyi, hogy én TÉNYLEG ragaszkodnék az online, otthoni nyelvtanuláshoz, mert van egy enyhe szociális fóbiám (ez alatt azt értem, hogy betegesen rettegek megszólalni idegenek előtt, akár még a saját anyanyelvemen is, hát még egy másikon!)

Ez hogyan befolyásolja a nyelvtanulási esélyeimet?


Bocsánat, ha kicsit hosszú lett, amit írtam, előre is köszönöm a válaszokat! :)



2023. jún. 28. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

"úgy döntöttem, hogy inkább az angolra gyúrok rá a nyáron (Ha esetleg valaki szeretne erről még most, időben lebeszélni, azt szívesen meghallgatom, mert nagyon bizonytalan vagyok ezt a döntést illetően."


Tehát nem döntöttél úgy. :D

Nem baj. Nem azért van a nyár, hogy bármire rágyúrjál, hanem arra, hogy amit eddig megtanultál, azt használd! Arra, amire akarod, arra, amihez kedved tartja. Ha az angolt van kedved inkább használni, akkor használd azt, ha a németet is, akkor azt is. Meg a fizikát, meg minden mást, amit csak megtanultál. És csinálj egy csomó egész másféle dolgot is a nyáron, mint amit év közben szoktál: főzőcskézz, barkácsolj, rendezd át a szobádat, legyél sokat emberek között, és aludj rengeteget! Pihenj! Töltődj fel csupa olyan dologgal, ami kikapcsol, hogy ne egy kifacsart szivacs üljön majd vissza az iskolapadba szeptemberben, mert annak semmi értelme se lesz, ha kinyúvasztod magad az iskolakezdésre!

2023. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, és egyébként mást is terveztem a nyárra a nyelvtanuláson kívül:), de sajnos csak most van időm felkészülni egy nyelvvizsgára, mert évközben aztán hajtok ezerrel.
2023. jún. 28. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ér annyit. Sokkal nagyobb esélyed lesz a nyelvvizsgára még az érettségi előtt, ha nem csak két év tanulás után várod el magadtól, hanem kétszer annyi után, ráadásul nem csak ez a nyár lesz itt rá, hanem a következő is.

De ha jobban szereted játszani a hattyú halálát, mint nyáron pihenni, iskolaidőben meg tanulni, azt is választhatod. Csak akkor majd ne csodálkozz, ha nem mindenki hiszi el, hogy mennyire túlterheli szegény diákokat az iskolarendszer, mert ez egyszerűen nem igaz. Ők terhelik túl saját magukat, mert bután állnak hozzá az egészhez, ahelyett, hogy úgy állnának hozzá, ahogy az iskolarendszer ki lett találva: a nyári szünetekben pihenéssel töltve az idejüket, aztán ősztől megint tanulva.

2023. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"van egy enyhe szociális fóbiám (ez alatt azt értem, hogy betegesen rettegek megszólalni idegenek előtt, akár még a saját anyanyelvemen is, hát még egy másikon!"

Nézd, két osztály van.

Az egyik az, amit írsz, hogy enyhe szociális fóbia. Ezt le kell törnöd magadban. Velem is ez volt, ezért elmentem tanfolyamra, és bár rettenetesen utáltam, mindig jelentkeztem. És mikor ráébredtem, hogy a gátlásaim csak ezen tanfolyami közösségben szűntek meg, akkor, bár megkedveltem egy pár embert a csoportból, fájó szívvel nyelviskolát váltottam.

A másik meg, aki ezt végképp nem képes megtenni, azt meg súlyos lelkibetegnek hívják, az kezeltesse magát elmegyógyintézetben.


Eme nyelvtanulásos problémám után 10 évvel kisebb vezetőként mentem el minden ilyen képzésre, melyeket továbbra is utáltam, méghozzá teljes joggal, mert ha volt a végén szavazással olyan díj, hogy ki fejlődött legtöbbet, azt én kaptam, és ugye ezt az kapja, aki totál reménytelenként produkált ott valami fost az elején. De végignyomtam többet, mert jó szakemberként (még ha én mondom is :D ) szerettem volna jó szaktanfolyamokat tartani. Úgyhogy bennem e téren nincs könyörület. A gátlásokat, ha akarja az ember, akkor levetkőzi, vagy menjen a nagy P-vel kezdődő ősi fészekbe.

2023. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"van egy enyhe szociális fóbiám"

Ilyen mindenkinek van egy ideig, csak aki egyszerűen úgy mondja, hogy "kamasz vagyok", az hamarabb kinövi, mint aki bebeszéli magának, hogy ez valami fóbia.

2023. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

alapvetően négy nyelvi készség van

olvasás hallgatás írás és beszéd

ezt a négyet kell gyakorolni ez a titok

2023. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
78%
Ha nem mert megszólalni idegenek előtt akkor miért is kell neked az idegen nyelv? Mondjuk arra hogy megértsed még jól jöhet. Én nem tudok angolul. Egyik nyáron vittem sakk-ot a strandra és körbekérdeztem az embereket hogy sakkoznának e velem. A külfőldiektől is érdeklődtem akik nem tudnak magyarul. Probálkoztam. Pedig engem gyerekként sokszor csufoltak a hangom miatt. Még is megpróbáltam a külfőlditől is megkérdezni hogy sakkozna e velem. AKARNI KELL. Az első egy két alkalom a kellemetlen. Ha azokon átmész akkor már nem lesz nehéz. És át kell menni rajta ha beszélni is akarod a nyelvet. Abból nem lesz beszéd hogy ha nem szólalsz meg. Előszőr magyarul beszélges emberekkel és ha az már gond nélkűl megy akkor jöhet a választott idegen nyelven.
2023. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Előszőr magyarul beszélges emberekkel és ha az már gond nélkűl megy akkor jöhet a választott idegen nyelven."

Egyre több olyan ember van, aki mire eddig eljut, már 20-30 éves... :)

2023. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!