Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Általános iskola 5. osztálya óta tanulok angolt. Végig 5-ös voltam belőle ( azt nem kérdezzétek hogyan ), de mégsem tudok szinte semmit sem. Percekig próbálok kinyögni egy mondatot. Az angol érettségim is 3-as lett. A középsulis évek alatt végig jártam angol tanfolyamra, itthon is nagyon sokat készültem könyvekből, oktató videókból, angol nyelvű filmekből, de semmit hatása nem volt. Aztán pár hónapig jártam ilyen ingyenes foglakozásokra, ahol amerikaikkal lehet beszélni, de ennek sem volt sok értelme. Nem tanultam semmit. Még egy egyszerű szöveget sem tudok rendesen értelmezni, nem hogy még angolul beszélni. Miért megy ilyen nehezen ez nekem? Lehet ennek valami oka, amin esetleg tudnék változtatni? Én már kifogytam az "ötletekből"...

2016. okt. 4. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak bemagoltad amit be tudtál, viszont a nyelvtani logika nem állt össze a fejedben?
2016. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát lehet, mert a szavaknak általában tudom a jelentését ( a suliban is a szódolgozataim lettek ötösek mindig ), de mégsem tudom értelmezni a leírtakat, vagy csak nagyon nehezen.
2016. okt. 4. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!