Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor én vagyok a "rossz"...

Most akkor én vagyok a "rossz" vagy csak hiszti?

Figyelt kérdés

Van egy Playstation-om sok jó játékkal. Gondoltam kiviszem a húgaimnak had játszanak vele... Annyi feltételem volt, hogy cserébe tanuljanak egy kis angolt a nyári szünet alatt is, mert a mai világba ez már nagyon fontos. Azt mondták oké! Pár nap után a kisebbik elkezdett sírva panaszkodni a nagyobbnak, hogy "az egész nyári szünetet tanulással fogja tölteni...". Ezt pont meghallottam és sajnáltam nagyon. Elmondtam nekik még1x hogy NEM kötelező! (csak akkor elviszem a ps-t) 3 naponta adok fel 5 szót leckének, amit helyesen kell leírniuk, és ejteniük. Az egyik 10, a másik 13 éves. Most én vagyok "kegyetlen", vagy csak "felesleges" hiszti volt?

Mi a véleményetek folytassam, vagy hagyjam őket játszani? Esetleg napi egy szó legyen a limit?

A válaszokat előre is köszi!



2023. jún. 28. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén szólva én hiszek abban, hogy a nyári szünetnek abszolút nem a kényszertanulásról kellene szólnia.

Igen, fontos az angol, de ezt kicsit túlzásnak érzem, pedig felsőfokú nyelvvizsgám van

2023. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon rossz stratégiát alkalmazol, mivel zsarolod őket, hogy tanuljanak, ezzel épp azt éred el náluk, hogy kényszerként fogják megélni a tanulást és a későbbiekben (például egyetem) alatt amikor teljesen önállóak lesznek megnő a valószínűsége, hogy kihasználják a lehetőséget, hogy nincsen senki aki noszogassa őket a tanulásra, önmaguktól pedig nem fognak tanulni a gyermekkorban ért sérelmük miatt és szépen kiesnek az egyetemről.


Becsülendő az hogy ösztönözni próbálod őket a tanulásra, viszont ezt semmiképp ne kényszerítő eszközökkel és tiltással tedd (pl: nem használhatják a playstationt), hanem maradjon meg motiváció szinten! Jelenleg amit csinálsz azzal többet ártasz nekik, mint használsz.

2023. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

az ilyen kényszerített tanulókból lesznek később a félrecsúszott életű lezüllött drogosok.


a nyár a pihenésről szól ha nekik jól esik akkor gyakorolják ha nem akkor ne.

2023. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

"Az egyik 10, a másik 13 éves. Most én vagyok "kegyetlen", vagy csak "felesleges" hiszti volt? ... folytassam, vagy hagyjam őket játszani? Esetleg napi egy szó legyen a limit?"

Neked ki szab meg és milyen limiteket a nyáron???


Hagyd békén őket, hogy pihenhessenek, ha jót akarsz nekik!

És ne a PS-t add oda nekik, hanem saját magadat, a saját szabadidődet: játsszál velük, beszélgess velük, menj el velük kirándulni minél többet, az sokkal de sokkal többet fog használni nekik, mint a napi akárhány angol szó! Azzal a kedvüket is elveheted az egész angoltanulástól!

2023. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem jó, ha szeretnéd rávenni őket, hogy tanuljanak egy kicsit angolul, akkor azt játékos formában kéne és nem így kikényszerítve. Amúgy sem attól lesznek előrébb, hogy bemagoltatsz velük szavakat. Sokkal többet segít, ha jó élmények kapcsolódnak hozzá. Tényleg fontos az angol és jó, hogy szeretnél nekik segíteni, értem, hogy a szándék jó, csak nem ez a megfelelő módszer.
2023. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Inkább használd az angolt akkor is, amikor veled vannak, hogy lássák, te magad örömmel használod, és hogy lássák, milyen hasznos, mert te, aki már egész jól tudsz, le tudsz fordítani nekik dolgokat vagy ilyesmi. De ez az egész ne legyen képernyőbámulással összekötve! Offline játékokat találj ki nekik!
2023. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Látom egyhangúak a vélemények. Akkor hagyom őket játszani!


Még akkor is, ha egyikőtökkel sem tudok egyet érteni... Nekem a szüleim nemhogy nyáron nem szabtak meg semmit, hanem szinte soha. Meg is lett az eredménye, tanulatlan senkiként kezdtem a "felnőtt" életem, aminek köszönhetően első 13 évem iszonyat sok munkából, és tanulásból állt párhuzamosan, hogy elérjem azt az életszínvonalat amit szerettem volna.

Ez meg is lett, csak konkrétan abban a 13 évben egy percet nem "éltem".

Ettől szerettem volna egy kicsit megóvni őket.

Nem érzem "zsarolásnak" a kérésem, hanem pont motiválásnak, de mind1...

Elmondtam NEM kötelező, választhatnak!


4. válaszoló! Akkor én meg majd megkérem az egyik szomszédom foglalkozzon az én családommal, és járjon helyettem dolgozni is, csak hogy a húgaimmal lehessek. Rendben? + Nem szab meg nekem limitet senki nyáron, csak az élet... nem muszáj dolgoznom, csak majd a híd alatt fogunk fénnyel táplálkozni... Elmondom azt is, NEM lapos a föld, ha hiszed, ha nem!


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Akkor legyen a vakáció, vakáció nekik is! :D

2023. jún. 28. 21:48
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
van egy csomó angol játék (szinte csak az van) játszanak azokkal, és közben tanulnak. a nyelvtanulás nem kell hogy magolás legyen, magyarul sem magolod a szavakat hanem olvasol, tehát angolul szórakozva is lehet tanulni
2023. jún. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

Itt egy kicsit félrement a téma, ahogy én látom; 3 naponta 5 szót megtanulni nem egy kényszermunkatábor... Mondjuk ebben a formában én sem sok értelmét látom, de nem azért, mert pont ettől meggyűlölnék a tanulást.

De ha ennyitől is nyivákolnak a tinédzserkorú testvéreid (akiknek pláne nem kellene semmilyen kihívást jelenteniük ez), akkor inkább hagyd a kis mimózalelkűeket...

2023. jún. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

"én meg majd megkérem az egyik szomszédom foglalkozzon az én családommal, és járjon helyettem dolgozni is, csak hogy a húgaimmal lehessek. Rendben?"

A húgaid is a családod tagjai! Szervezd úgy az életedet, hogy amikor "a családoddal" vagy, minél többet veletek lehessenek a húgaid is, ha azt akarod, hogy értelmesen töltsék a nyarat. Remélhetőleg a családodat se intézed el annyival, hogy nesztek, itt a PS...

2023. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!