Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol sokkal könnyebb,...

Az angol sokkal könnyebb, mint a német?

Figyelt kérdés
Egész jól beszélek németül, és eddig nem volt fontos számomra, hogy megtanuljak angolul, viszont az utóbbi időben kisebbségi komplexusom van, amiért nem beszélem a nyelvet.

2023. júl. 9. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Az elején könnyebb. De te anyanyelvi szinten akarod megtanulni, vagy magyarul sem tudsz. Úgy felsőfok felett az angol lesz bonyolult.
2023. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én magyar vagyok, és egyenlőre egy B2-vel is megelégednék.
2023. júl. 9. 16:56
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

"az utóbbi időben kisebbségi komplexusom van, amiért nem beszélem a nyelvet"

Akkor épp ideje, hogy elkezdd megtanulni. Ne foglalkozz vele, hogy mások szerint könnyű vagy sem, mert teljesen egyéni, hogy kinek nehéz, kinek nem, és hogy miért, vagy melyik része nehezebb, stb. - ráadásul ugyanolyan kisebbségi érzésed lesz akkor is, ha azt mondják, hogy sokkal könnyebb, meg akkor is, ha azt mondják, hogy sokkal nehezebb.

2023. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

szerintem szavakat tanulni könnyebb lesz, de a nyelvtan nehéz

én pont fordítva vagyok amúgy, már tudok angolul és a németet szeretném elkezdeni

2023. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Aki valóban el szeretné kezdeni bármelyiket, az nem gyk-zik, hanem elkezdi. Most. ;-)
2023. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
92%
Szerintem ez nagyon ember függő. Számora németül nehezebb volt megtanulni mint angolul.
2023. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Az angol eleinte könnyebbnek látszik, de minél felsőbb szinteken már nem az.
2023. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jav: de minél felsőbb szinteken jársz, annál inkább bonyolódik. A német meg kezdésnél nehéz, de idővel előrehaladva benne, egyszerűbbnek tűnik majd a nagyon magas szintű angolhoz viszonyítva.
2023. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Na jó, de azt azért tegyük hozzá, hogy az angol később sem a nyelvtan miatt lesz nehéz, hanem a kifejezések, szófordulatok nehezítik meg.

És azt se felejtsük el, hogy valakinek könnyű, valakinek meg iszonyúan meggyűlik a baja a kiejtéssel meg a helyesírással.


Szóval, Kérdező, ha szerencséd van és fekszik neked a kiejtés és a helyesírás, akkor B2-ig valószínűleg sokkal könnyebb lesz az angol, mint a német, hiszen az angol nyelvtanból hiányzik minden, ami a németet nehézzé teszi: nincs főnév- és melléknévragozás, nincsenek esetek, nincs neme a főneveknek, és a többes szám képzése is sokkal egyszerűbb.

2023. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Thunderfairy ***** válasza:
68%
Az angol a könyebb meg a szebb, normálisabb is. Az angol olyan hogy szép fokozatosan lesz egyre nehezebb. Én is úgy tudom hogy az angol az B2-től kezd el nehézzé válni. De szerintem pont így jó hogy fokozatosan nehezedik és nem rögtön az elején már nehéz.
2023. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!