Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát érdemes...

Melyik nyelvvizsgát érdemes letenni?

Figyelt kérdés
B2 nyelvvizsát szeretnék letenni 11. osztályos vagyok. Mindenhol különböző véleményeket hallok arról hogy hol érdemes letenni. Sokan a Cambridge-t ajánlják de az elvileg nagyon nehéz és 5 évente meg kell újítani az euro-t elvileg nem fogadják el minden egyetemen ahogy az origot sem. Illetve az is fontos lenne hogy külföldön elfogadják. Ki melyiket ajánja ami megugorható nehézségű és mindenhol elfogadják?

2023. szept. 6. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Ja,hát ezek a népmesei ihletésű hülye kívánságok, hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon. A Cambridge nem nehéz, hanem az a valós. Bár az is egyre könnyebb lesz, de a többi sokkal inkább alkalmazkodik az emberiség elhülyüléséhez, így természetes, hogy semmibe sem veszik a világban a magyar nyelvvizsiket. Magyar egyetemre kár a Cambridge-t fecsérelni, másrészt meg még külön eljárással kell elfogadtatni. A legegyszerűbb magyar nyelvvizsga elég, hisz az a követelmény, hogy "nyelvvizsga legyen". Külföldi egyetemre meg alighanem nem lesz jó a B2 szintűből még a Cambridge sem, ott az adott egyetem honlapjáról kell tájékozódni.

Lejárni nem jár le a Cambridge, de manapság szokás lett, hogy 2 évnél régebbit nem fogadnak el (odaki), merthogy a nyelvtudás erősen kophat az idő folyamán. A TOEFL az egyetlen, ahol a honlapjukon az van írva, hogy két évnél régebbi vizsga nincs a nyilvántartásukban. Az IELTS-nél az olvasható, hogy a vizsga nem jár le, de általánosan elfogadott nézet, hogy két évnél régebbinél a nyelvtudás már akár jelentősen is csökkenhet. A Cambridge-nél semmi ilyen. Ez a három tehát általában, amit külföldön elfogadnak, de inkább nem a középfok szintjén.

2023. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én Cambridge-it csináltam, de még Angliában. Kétségtelen, hogy az egyik legnehezebb nyelvvizsga. Ha egyetemhez kell, szerintem is feleslegesen szivatnád vele magad. A munkahelyen senkit nem érdekel, milyen papírod van, tudsz-e beszélni, az a lényeg.

Szerintem válaszd azt, ami neked a legkönnyebb. Ez meg egyéni, mert van, akinek a fordítás megy nehezebben, van aki a nyelvtani résztől fél jobban. Nézd át az összeset, és döntsd el, hogy számodra melyik a legszimpatikusabb.

Alapvetően nekem nyelvtanár az Origót ajánlotta, mert ott lehet szótárat használni és a listeningen ez az egyetlen nyelvvizsga, ahol 3-szor is meg kell hallgatni a szöveget. Viszont itt van fordítás. Van akinek meg az a nehezebb.

2023. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, amit "mindenhol" elfogadnak.


"az is fontos lenne hogy külföldön elfogadják"

Akkor ne azt kérdezd itt, tőlünk, hogy szerintünk melyiket kéne választanod, hanem annak nézz utána, hogy ott, ahova menni akarsz vele, milyet várnak el, és azt válaszd. Másnak semmi értelme. Ha többfélét is elfogadnak, akkor gyere vissza, mondd el, hogy melyikek közül választhatsz, hogy felvegyenek tanulni vagy dolgozni külföldön, és megmondjuk, melyik a könnyebb azok közül, vagy hogy milyen különbségek vannak köztük, amik alapján érdemes eldönteni, hogy melyiket.

2023. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát figyelj, én mérnök vagyok, még a gimiben tettem le b2-t euroexamnál. Nekem teljesen jó, a gyakorlatban is elkommunikálok vele. C1-et is tervezem megcsinálni, vagy ugyanúgy euron, vagy esetleg bme-n.
2023. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a kettő nem a hazai legkönnyebbek közé tartozik.
2023. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én nem lőném el egy B2-es nyelvvizsgára az első nyelvvizsga utáni visszatérítési kedvezményem, hanem emelt érettségivel megszerezném a B2-es papírt, nyelvvizsgázni pedig majd C1-re mennék
2023. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!