Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak másodiknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok a választási lehetőségeim : olasz, német,francia,spanyol. Most angolt tanulok de mindjárt kell választanom légy szíves segítsetek! Tapasztalatokat is várok! Köszönöm!!!
2010. okt. 17. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Véleményem a német. Azért írom ezt neked, a férjem kamionos, járja a világot. A némettel és az angollal boldogul szinte minden országban.
2010. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
10%

A német nagyon nehéz, rengeteg a logikátlan, szabálytalan dolog benne. Gimiben 4 évig tanították, de nem sok ragadt rám. Utána olaszt tanultam és tetszett, az angolnál persze nehezebb, de annál mi nem? :)

Egyébként ez miért egészségügyi ellátások kategória? :D

2010. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ... őőő véletlen raktam ebbe a kategoriába! :D
2010. okt. 17. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

"Az angolnál persze nehezebb,de annál mi nem?"


Végül is az angol tényleg könnyű a 12 igeidejével,roppant egyszerű segédigerendszerével,írás utáni kiejtésével,csekély rendhagyó igéjéivel(javaslom a Guiness könyvet,a legkomplexebb nyelvek,legtöbb rendhagyó igék résznél való bejegyzés olvasását),vagy azzal,hogy ugyanazt az írást különféleképpen ejtjük,míg különböző írásút ugyanúgy.Magyarral megegyező hangkészletével.Egy szóra jutó egy jelentéssel.Egyazon kifejezést simán felcserélhetem ugyanazon jelentésű szóval(végül is mindegy,hogy valami big,large,tall,high,stb ha magas dologról van szó.)Ugye milyen egyszerű is az angol,főleg,hogy á dehogy is kifejezéseket kell megtanulni és alig hangoztatják azt,hogy :az a szövegkörnyezet dönti el.

2010. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
62%

:) olasz vagy spanyol. Véleményem szerint olasz.

Én jelenleg angolt latint olaszt svédet tanulok. Majd fogok spanyolt is. :)

2010. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Én gimimbe angol és francia kötelező,de sosem szeretem a franciát..

Olasz vagy spanyolt

2010. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olasz vagy német. Én németet tanulok már 3 éve és nagyon szeretem, bár az elején féltem tőle és úgy voltam vele, hogy úgyis nehéz és utálni fogom. Nem mondom, hogy könnyű, de egy jó tanár nagyon meg tudja szerettetni a diákkal. Amúgy később én is szeretnék tanulni olaszt is, mert nagyon tetszik, de nekem ez nem volt a választható nyelvek között.
2010. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Aki azt írja, hogy a német logikátlan stb.. az téved! Nagyon is logikusan van felépítve, csak legfeljebb nem jól magyarázott a tanár, vagy csak "tanították" az illetőnek és nem tanult semmit, vagy elvették a kedvét már az elején és onnantól kezdve "utálta"!

Ha külföldben gondolkodsz, a német nyelvterületek vannak a legközelebb kijutás szempontjából és angollal párosítva jól lehet boldogulni vele.

Egyébként pedig minden nyelvnek meg vannak a maga nehézségei és buktatói. Minden nyelvnek van nyelvtana, tanulni kell a szavakat stb. Szóval olyan hogy "könnyű" nincs, csak akkor, ha szorgalmasan tanulod, használod és sikerélmény is párosul hozzá!

Aki utál egy nyelvet és le akar beszélni róla, azt azért teszi, mert kudarc érte (nem értette a nyelvtant, elvették a kedvét stb.) ha valaki szeret valamit, azt szívesebben "reklámozza" :)

Tény, hogy vannak olyan nyelvek, amik felépítése összetettebb más nyelvekénél, ezért "nehezebb". (pl. spanyolt könnyebbnek mondják a franciánál).

Ha választanék, a sorrend: német/spanyol, olasz, és végső esetben francia. :)

2010. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Német. Nekem az angolra sem volt annyi szükségem az életben, mint a németre... a többi felsorolt nyelvvel pedig nem is találkoztam még élőben (na jó, az olasszal futólag :P)
2010. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a hasznosság számít, a nehézség nem (mert könnyen tanulsz nyelvet), akkor a németet tanuld.


Ha nehezen megy a nyelvtanulás, akkor a francia a logikus választás, mert ez egyébként is könnyű és az angol megkönnyíti a tanulását (kb. ugyanaz a nyelvtan, a szavak kb. harmadát-felét is ingyen kapod).


Az olasz és a spanyol kb. ugyanolyan könnyű, mint a francia, csak az égvilágon semmire nem jók.


Ne hidd el azt a divatos, de hamis állítást, hogy a francia nehéz, az olasz meg könnyű. Valójában kb. ugyanolyan nehezek mindketten, mint az angol.


Ha semmiképpen nem akarsz németet vagy franciát tanulni, akkor a spanyold tanuld: elterjedtebb, mint az olasz, és nem tanulják (tök feleslegesen) annyian, mint az olaszt.

2010. okt. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!