Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelvet beszéltek,...

Hány idegen nyelvet beszéltek, milyen szinten, és hol/hogy tanultátok meg?

Figyelt kérdés

2023. szept. 25. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Egyet.

Általános iskolában tanultam magyarul, amit anyanyelvi szinten beszélek.

2023. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
67%

Németül tanultam általános negyedik osztálytól tizenharmadik osztályig, majd néhány év szünet után újrakezdtem/folytattam. Körülbelül középszinten tudok, a beszédet kell fejlesztenem.


Angolul sosem tanultam, de körülbelül középszinten tudom ezt is, csupán a külvilág behatásai, valamint rengeteg angol nyelvű olvasmány miatt.


Oroszul három éve kezdtem tanulni, de egy időre letettem; alapszinten tudok néhány dolgot.

2023. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
92%
Angolt tanultam az iskolában, de csak magyarul tudok beszélni.
2023. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

1es, és emellett mi az igazi anyanyelved, ha a magyart, mint idegen nyelvet beszéled?


Nekem

Angol B2 - középiskolában tanultam, bár az nem sokat ért, lenyelvvizsgáztam, leérettségiztem, de valójában csak a munkám kapcsán kezdtem el érdemben tudni használni.


Francia - alig-alig A1 - gimiben tanultam, lenyelvvizsgáztam, leérettségiztem belőle, volt az B2 is, de ez 12 éve volt, azóta egy mondat erejéig se használtam,s zóval teljesen elfelejtettem


Holland - háááát elvileg B2, de maradjunk abban, hogy B1. Egyetemen tanultam, hollandul írtam a szakdolgozatomat is, akkoriban ez C1 szintet jelentett, de ez is kopott már sokat.

2023. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
78%

1. Magyar, ez az anyanyelvem.

2. Angol C1-es szinten, általános iskolában, majd gimnáziumban tanultam, illetve a szabadidőmben különböző módokon (könyvek, filmek, külföldi barátok és egyebek).

3. Olasz C1-es szinten, gimnáziumban, majd magántanárnál, majd Olaszországban tanultam, illetve a szabadidőmben különböző módokon (könyvek, filmek, olasz barátok és egyebek).

4. Spanyolul B2-es szinte, magántanárnál tanulok, illetve a szabadidőmben különböző módokon (könyvek, filmek, spanyol és latin-amerikai barátok és egyebek).

5. Izlandiul A2-es/B1-es szinten, a párommal tanulok, ő mutat nekem különböző izlandi könyveket és filmeket, illetve a családjával is próbálkozok a lehető legjobban kommunikálni. (A párom olasz-izlandi, így az előbbiben is sokat segített, bár azt már a megismerkedésünkkor beszéltem egy B2-es szinten.)

Nagyon szeretem a különböző nyelveket és viszonylag jó érzékem is van hozzájuk. A jövőben sem szeretnék felhagyni ezzel az érdeklődésemmel. A jelenlegi nyelvtudásaimat folyamatosan próbálom erősíteni, és idővel újakba is belevágni.

25/N

2023. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Magyar, német, angol, orosz, ukrán. Az elsőt beszélem a legjobban, aztán fokozatosan egyre kevesebbet, ukránból csak szavak értek meg. Semmilyen nyelvvizsgám nincs.
2023. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezekről az A, B, C, 1, 2, 3-akról még életemben nem hallottam.
2023. szept. 25. 15:27
 8/17 anonim válasza:
100%
Kérdező, ezekszerint te egy nyelven sem beszélsz semmilyen szinten.
2023. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Majdnem úgy beszélem az angolt mint egy Amerikai az akcentust is beleértve.
2023. szept. 25. 15:34
 10/17 anonim válasza:
És van nyelvvizsgád? Mert akkor kellett, hogy halljál ezekről a szintekről.
2023. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!