Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni németül B1...

Meg lehet tanulni németül B1 szintre úgy, hogy minden nap tanulom legalább 1-2 órát egyedül meg hetente legalább 2x nyelvórán, úgy, hogy régen tanultam?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve középiskolában tanultam németet, de ott nem állt nekem össze úgy, mint az angol, pedig amit feladtak mindig könnyen megtanultam szavakat, mondatokat, kifejezéseket, nyelvtant és használni is tudtam feladatokban, de beszélni nem beszéltünk sosem. Most így 25 éves fejjel elkezdtem újra, egyelőre egy alapfok lenne a cél, aztán utána rá pár évre egy B2.

Nekem igazából az a bajom, hogy most is, ha felszólít az órán a tanár akkor dumálok, de nem helyesen, például "im" helyett "in"-t mondok meg ilyenek meg nem jut eszembe hirtelen a nyelvtan csak elkezdek beszélni és belekavarodok az egészbe, pedig tanulom folyamatosan, de már valahogy már nem megy olyan jól, mint régen, az angol meg 8-10 évesen mérföldekkel egyszerűbb volt. Meg abból is probléma van nálam, hogy mivel hasonlítanak szavak az angolra, így azonnal összekeverem az egészet és egy ilyen angol-német katyvasz jut eszembe.



2023. okt. 3. 18:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja meg nem bírom normálisan a névelőket megjegyezni. Megtanulok egyszerre mondjuk 20-30 szót névelővel, többes számmal és rá egy hétre már biztos, hogy 2-3 szónál elhibázom a névelőt vagy a többesszám végződését, umlautot.
2023. okt. 3. 18:55
 2/4 MJozsi44 ***** válasza:
Kozepiskolaban tanultam es erettsegiztem is (latin volt a masik 🤐). Szerintem nem nehez nyelv csak az elejen utalja mindenki(meg az irodalmi es tudomanyos irjunk hosszasan a semmirol undorito), de en ajanlom a Deutsch Express tankonyvet, nekem bevalt anno(egyebkent az ossze angol es nemet sajat gyartmanyu konyv kiveve a Themen-t meg a Headwayt egy nagy f..stalicska. Minel tobb kep van bennuk annal sz.rabbak. Ajanlom meg a regi tanuljunk nyelveket sorozatot. Sok szoveg legyen, abbol tanul az ember meg magolni kell a fontos szavakat, olvasni, baplot irni stb. Most az angolt nyüvöm, aztan egy B2 nemetet akarok csak ido s.gg es penz kerdese persze. B1 re eleg 3 honap a nullarol, B2-re a nullarol 1 ev,ujrakezdve szerintem 6 honap.
2023. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MJozsi44 ***** válasza:
Egyebkent a der,die, das a legkonnyebb. Van egyfajta logikaja hogy kitalald egy szorol, hogy melyik nemü. En jobban utaltam a sind vs haben 3-ik alakokat meg a hulye osszetett szavakat. Szerintem konnyebb nyelv az angolnal, amig nem filozofalgatnak vele.
2023. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát én nem utálom, tetszik, csak szerintem nehezebb mint az angol. Ha újrakezdhetném akkor először németet tanulnék és utána angolt. De amúgy foglalkozok vele minden nap. Lassan elkezdek ilyen egyszerűbb szövegeket nézni meg órákra is járok. Szóval csak összejön.
2023. okt. 9. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!