Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Világnyelvet éri meg tanulni...

Világnyelvet éri meg tanulni második nyelvnek is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az angol a legfontosabb, de az angol felsőfok mellett szeretnék egy második idegen nyelvet is megtanulni.

Valóban nem érdemes/ hasznos kisebb nyelveket tanulni, hanem inkább nagy világnyelvek közül érdemes választani?- Pl. Az ENSZ, WHO hivatalos maradék 5 nyelvéből, ha választok azzal nem lőhetek mellé, hasznos lesz? (Arab, kínai, francia, orosz, spanyol) (Francia, de inkább az orosz nyelven gondolkozom)



2023. okt. 8. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Tanulhatsz németül is, attól függ, hogy mi a távolabbi célod.

Manapság pl. rengetegen mennek ki dolgozni Ausztriába és Németországba.

Nekem angol középfokú nyelvvizsgám van (+idegenforgalmi szaknyelvi), emellett van német közép is és 3 évig fősulin franciát tanultam. Csak az angolt használom, a másik kettő eddig feleslegesnek tűnik (leszámítva a nyelvpótlékot, mikor olyan a munkahely).

Ha csak a saját kedvedre tanulsz, akkor olyat válassz, ami tetszik is (én utáltam a német hangzását mindig is), ha pedig tudod, hogy mi a célod a használattal, akkor az biztos segít választani.

2023. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Mondanám ha kereskedő akarsz lenni akkor az oroszt, arabot, kínait válaszd, de egyik ország se valami jó, meg a kereskedelem valószínűleg Oroszországgal teljesen megfog szűnni Európában. Ezek közül szerintem a spanyol meg francia éri meg a legjobban, mert ezt a kettőt tudod hasznosítani, akár turizmusban, akár továbbtanulásban.
2023. okt. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell tanulni, ami örömet okoz.
2023. okt. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

"a kereskedelem valószínűleg Oroszországgal teljesen megfog szűnni Európában"

:-OO

:DDDD

2023. okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MJozsi44 ***** válasza:
48%

Okosan kell valasztani. Peldaul Magyarorszagon teljesen felesleges spanyolul tanulni, hacsak nem mesz ki Del-Amerikaba vagy az USA-ba. Gazdasagilag padlon vannak stb.

Ha jo allast akarsz kulfoldon, akkor a nemet kell: ott oregeszik a lakossag es a sok bango, indiai stb mind angolul tanul, jobb munkakat kapsz a nemeteknel a nemettek(Hollandiaban meg hollandositod)

Francia: szep nyelv de visszaszoruloban van, Algeriaban most cserelik le angolra.

Orosz: hasznos ha valaki nöket akar felszedni Oroszorszagban

arab: sok a dialektusa(pl egy algeriai es egy egyiptomi nem erti meg egymast 2 orszaggal odebb)

kinai: hasonlo az arabhoz: sok a dialektus es nehez a mandarin(a fö nyelv Eszakon, delen meg a kantoni, bar jo penzt hozhat).

Szoval en nemetul tanulnek ha Europaban vagy Magyarorszagon maradnek..

2023. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem a Francia vagy a Spanyol éri meg a legjobban
2023. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, kérdező, ne arra hallgass, aki még magyarul sem tud helyesen írni...
2023. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kétféle nyelvet jó tudni, amit sokan tudnak, és amit kevesen.

Hogy vagyon melyikből lesz? Hát, az kérdés, ahhoz kéne egy kis szerencse is.

2023. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MJozsi44 ***** válasza:

7/8

Schmitt Pál neve mondd neked valamit? 😉

2023. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a kereskedelem valószínűleg Oroszországgal teljesen megfog szűnni Európában"

A pénz mindent felülír. Például az ózdi kohászatot a szövetségesek nem bombázták 44-45-ben, mert amerikai kölcsönt kellett még visszafizetnie.

nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!