Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol/német/szlovén nyelvek...

Az angol/német/szlovén nyelveket nehézség szerint hogyan rangsorolnátok?

Figyelt kérdés

Illetve 10-es skálán kb mennyire nehéz ez a három nyelv?

Azért ez a három, mert angolt tanultam, de B1-nél feljebb nem sikerült eljutnom 30 éves koromra se, német a munka a külföldi munka miatt a legfontosabb (fél évig tanultam, de már a der/die/das se ment) Szlovénia pedig az egyetlen környező jóléti ország, ahol nem elég az angol/német és szívesen odaköltöznék.



dec. 2. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek közül az angol a legkönnyebb, a szlovén pedig szláv nyelvként a legnehezebb.
dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rangsorban angol legkönnyebb, aztán német, aztán szlovén. De ez nekem sorrend, minden embernek más más, ami rengeteg tényezőn múlik. Valószínűleg szlovén nyelvből sokkal kevesebb az elérhető anyag, mind valami használható nyelvkönyv tekintetében, mind például elérhető YouTube csatorna esetében.


Angolból, németből keresel a szintednek megfelelő oktató csatornát, lesz több tucat. Szlovénból nem is biztos, hogy találsz, ha találsz, ki tudja, az megfelelő e.


Én 6 nyelven beszélek változó szinteken, és az, hogy mennyire könnyen tanulom, az jellemzően azon múlik, mennyi jó minőségű hozzáférhető anyag van belőle.


Most amúgy ha azt mondom, hogy nekem az angol 2 es nehézségű, attól még lehet neked 8 as is.


Mindenesetre nézz körül, van e szlovénból bármilyen jó minőségű és megfelelő mennyiségű anyag. Ha van, meg lehet tanulni, ha nincs, akkor nagyon nehéz tud lenni.

dec. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most nem az anyagokra gondolok, hanem a nehézségre: logika, kivételek, mennyire tanulós vagy "magamba szívós".


A németben gyűlöltem, hogy millió kivétel van és minden főnévnek meg kell tanulni a névelejét meg a többesszámát. A szlovénben ilyen baromságok vannak?

A kiejtés az mindig ment minden nyelvvel azzal nincs problémám.

dec. 2. 23:36
 4/11 anonim ***** válasza:

A szlovén nyelvtanilag nehezebb. De nem érted a lényeget. Ha nincs miből megtanulnod, akkor a világ legkönnyebb nyelvét sem fogod megtanulni.


És az, hogy mennyi kivétel van, vagy névelő meg ilyenek, szerinted egy anyanyelvit mennyire érdekli? Ha jön egy külföldi, és azt mondja neked, hogy "a ajtó", akkor kiborulsz, hogy teljesen rosszul mondta, és nem érted? Egy anyanyelvinek maximum furán/rosszul hangzik, ha elrontod, de ennyi.


Valószínű azért nem beszéled ezeket a nyelveket, mert teljesen rossz módszerrel tanulsz, nem a kivételek meg a névelők miatt. Ha nem újságírónak, vagy ügyvédnek vagy hasonlónak akarsz menni, egy anyanyelvit ezek nem fogják érdekelni.

dec. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire tanulós vagy "magamba szívós""

Minél inkább benne élsz, minél inkább nem tudsz nélküle boldogulni, minél kevésbé tudod megkerülni, annál magadba szívósabb.

Minél analitikus gondolkodásúbb vagy, minél kevésbé van élő kapcsolatod a nyelvvel, vagyis minél inkább csak és kizárólag a tankönyvből próbálod megtanulni, annál inkább a logikáját fogod keresni, ami kapcsán annál inkább fel fognak tűnni a kivételek, szóval annál inkább tanulós lesz.

És a fentiek mindháromra ugyanúgy igazak.

dec. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Az angol a legkönnyebben tanulható. És az összes létező nyelv közül. Szerinted miért ez lett a világnyelv??? Pont azért mert ezt tudta mindenki megtanulni.
dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Szerinted miért ez lett a világnyelv??? Pont azért mert ezt tudta mindenki megtanulni."

Mert az angol előtt mindenki megpróbált legalább egy másikat is megtanulni, ugye? :DD

dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"és azt mondja neked, hogy "a ajtó", akkor kiborulsz, hogy teljesen rosszul mondta, és nem érted?"


Ehhez képest a magántanár majd meggyilkolt volna, hogy elrontottam a névelőképzést...

dec. 3. 18:37
 9/11 anonim ***** válasza:

"a magántanár majd meggyilkolt volna, hogy elrontottam a névelőképzést..."

Mikor? Milyen körülmények között? Akkor, amikor semmi más cél nem volt, csak az, hogy kommunikálj?

Vagy akkor, amikor az volt a cél, hogy egyre helyesebben használd a nyelvet, hogy akár valami mondjuk mosogatásnál nívósabb munkát is megkaphass a nyelvtudásod kapcsán? Nagyon nem mindegy.

Vagy te hajlandó lennél pusztán csak azért megfizetni egy nyelvtanárt (gondolom, nem a te zsebedből ment...), hogy azt hallgassa, ahogy csak úgy, magadtól képes vagy kommunikálni, mindent hagyjon rád, sőt, dicsérjen az egekbe, hogy jajdejó, hogy kommunikálsz? Ha az utóbbi, szólj, relatíve olcsón adok magánórákat, ha csak ennyi lesz a dolgom. :)

dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Nyilván full kezdőként a -1-ik órán, amikor még a der/die/das képzése is nehezen ment, akkor volt ez.
dec. 4. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!