Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Más is érzett ilyet?

Más is érzett ilyet?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve tanulok olaszt, és bár alapvetően nincsenek tanulási nehézségeim, mégis azt érzem, egyszerűen nem áll rá az agyam. Nyelvtani feladatokkal, hallott szövegértéssel elboldogulok, de mondatok összerakásával, fogalmazással nem. Valahogy sosem lesz jó a szórend, hiába van szókincsem, csak egyszerű és béna mondatok születnek stb. Már egy ideje aggaszt ez, mert nagyon szeretem a nyelvet, min B2, de ha lesz lehetőségem, C1-re is szeretnék menni belőle. Másnak is volt ilyen? Idővel ha magasabb szinten leszek, elmúlik? Hogy lehetne ezt fejleszteni?

dec. 10. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell hallgatni (nagyon sokat). Az agy tulajdonképpen egy ügyes mintafelismerő gép, és megfelelően sok bemenet után egy idő múlva a nem helyes szerkezetek furcsának fognak hangozni.
dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se boldogultam az olasszal. Valahogy nem volt érzékem hozzá. Pedig könnyű nyelvnek mondják.
dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az angollal volt ugyanez. Szerintem el kell engedni, ès megpróbálkozni valami mással.
dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanultál más nyelvet előtte, mondjuk németet? Mert akkor tényleg nehéz, először resetelni kell a némettudást, az nagyon be tud kavarni a szigorúan kötött szórendjével.


Az olasz tényleg könnyű abból a szempontból, hogy a szórendje eléggé hasonlít a magyarhoz.

dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Angolt és németet is tanultam előtte.
dec. 11. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!