Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolában, avagy online...

Nyelviskolában, avagy online platformon érdemes nyelveket(angol, német, lengyel, holland)?

Figyelt kérdés

dec. 22. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
Hogy valaki ilyen fékevesztetten ostoba legyen, mint ez a #10... ez aszért ritka.
dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

miért lenne ostoba?

csak továbbgondolta, nem?

nincs igaza? miért nincs?

oké, hogy jó, ha van húzóerő

de ebből hol következik, hogy másodiknak lenni a legjobb?

dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Thunderfairy ***** válasza:

A nyelviskolának az az érdeke hogy fizesed a tandijat. Én is voltam alapfoku angol tanfolyamon. Szó szeriont amit a tanfolyam előtt is tudtam, Nem vagyok alapfokon, de azzal is lettetem a tanfolyam végi záróvízsgát. Ha tényleg meg akar valaki tanulni az egyedűl, tanár nélkűl is megtanul. A tanároknak az érdeke nem az hogy megtanulj, hanem hogy fizess.


Egyedül ingyen lehet netről tanulni.

dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13

Akkor továbbléphetnél a középfokra, ott már talán tanulnál újat.

dec. 23. 13:50
 15/20 anonim ***** válasza:

Mindhármat csináltam (valaki magántanárt is írt).

Az online hátránya, hogy ha nem valami kitűzött célod van, csak brahiból tanulod, akkor ahogy jön az első hullám, hogy most nincs hangulatod, időd, energiád, le is állsz.

A nyelviskola ezért jó, mert ott hétről hétre muszáj készülnöd, ha már egyszer beleraktál pénzt, akkor is bemész, ha nincs kedved. Ott viszont a csoporttársak és a tanár a lutri. Egyrészt nem mindegy, hogy milyen a csoportnak a szintje. Ha túl erős hozzád képest, akkor nagyon kimerítő, bár jobban motivál. Ha túl gyenge, akkor meg azt érzed, hogy a széket melegíteni jársz be. Másrészt nem mindegy, milyen a tanár. Az, aki ezt plusz jövedelemnek vállalta be, de amúgy csak kilazulni jár be vagy aki tényleg tanítani szeretne. Mennyire tud tanítani, mennyire magabiztos, stb. Szóval egy tanár és csoport miatt nem szabad elítélni az egész nyelviskolában tanulást.

Magátnatárhoz is jártam, ez is tanárfüggő. Ő le is koptatott most engem, mint ahogy az egyik hozzászólót is lerázta az övé.

Egyrészt ott is az ember hangulata szabja meg, ha nincs kitűzött célja. Sok ember kezdi el lemondogatni az órákat aztán tűnik el mint a kámfor, amikor jön a nincs időm, energiám, kedvem szakasz.

Másrészt, őszintén ez is tanárfüggő. Szerintem sokat tanultam tőle, jártam is hozzá rendesen, viszont annyi volt a gond, hogy egy idő után RENGETEG házit adott. Személyes véleményem szerint ennek értelme sincs, hiszen minél több a házi, annál kevesebb marad meg a tanulóban. Kb oda se figyel a tartalmára, csak legyen kész. Míg 2-3 feladatnál rááldoz 1-2 órát és közben végig aktívan figyel, megjegyzi mit csinál és ezt az újonnan szerzett tudását a következő órán tudja használni.

Mindenesetre én nem bírtam ezt a mennyiséget, volt, hogy reggel nyolctól délutánig leckét írtam, mert adott egy csomó leckét, hogy ünnepnap miatt több lesz a szabadidőm. Sajnos az is sok lett volna nekem, hogy minden nap 2 órát leckét írok, mert más dolgaim is voltak, így annyit szerettem volna, hogy annyi mennyiség legyen, hogy nekiülök és 2-3 óra alatt végzek az egésszel.

Én nagyon udvariasan megkértem, hogy kicsit vegyen vissza a leckeadásnál. Ő meg úgy érezhette, hogy nem veszem komolyan az egészet, mert kicsit távolságtartó is lett velem aztán szépen le is mondott engem valami feltehetőleg kamuindokkal.

dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

"2-3 feladatnál rááldoz 1-2 órát és közben végig aktívan figyel, megjegyzi mit csinál"

Milyen feladat az, amiből 2-3 1-2 órába tellik?...

dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Pl egy levél megírása meg egy feladat ahol szótárazni is kell, aztán az órán tanult szókincs meg a házifeladat szókincsének a megtanulása, gyakorlása.
dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
56%

"miért lenne ostoba?

csak továbbgondolta, nem?

nincs igaza? miért nincs?

oké, hogy jó, ha van húzóerő

de ebből hol következik, hogy másodiknak lenni a legjobb?"


Nem hittem volna, hogy egynél több debil is van. Egy, aki jobb, az húz. Egynél több, az meg elkezd nyomasztó lenni. Ha van egy hétfős csoport, ahol 3 jobb van, oda az ember már úgy megy órára, mintha visszafelé menne.

dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Egy, aki jobb, az húz. Egynél több, az meg elkezd nyomasztó lenni. Ha van egy hétfős csoport, ahol 3 jobb van, oda az ember már úgy megy órára, mintha visszafelé menne."

Ehhez mennyire kell önbizalomhiányosnak lenni? :)

dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18,19, fejezzétek be! Olyan mint egy fizikaóra a nyelvtanulás rovatban...


Ha vitatkozni akartok, folytassátok privátban, ne a kérdezővel toljatok ki azzal, hogy telespammelitek a kérdését!

dec. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!