Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol szóbelire hogyan...

Emelt angol szóbelire hogyan lehet felkészülni manapság?

Figyelt kérdés

10 éve már emeleteztem belőle, 75%os lett. Akkor is jól tudtam angolul, most meg még inkább, de olyan témák voltak a szóbelin, hogy magyarul sem tudtam nagyon hozzászólni. Most néztem pár mintát az elmúlt évekből és kb ugyanaz. Van valami tételsor vagy könyv vagy bármi, ami ilyesmire felkészít, vagy továbbra is az számít hogyan rizsázol össze pár értelmes mondatot olyan témáról, amiről fogalmad sincs?


(Egyetemi felvételihez kell majd magasabb pontszám, azért mennék újra.)



febr. 28. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

"hogyan rizsázol össze pár értelmes mondatot olyan témáról, amiről fogalmad sincs"

Minden szóbelinek ez a lényege végülis... Minél nagyobb szókinccsel, minél inkább nyelvtanilag is helyesen beszélj, és arról, amiről kell, akkor nem fognak tudni miért levonni pontokat. Nézd meg a szóbeli pontozási útmutatóját.

febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a problémám, pl annak idején 17 éves lányként ott ültem, hogy vitatkozzak a sorkatonaságról. Cseszhettem a szókincsem meg a nyelvtanom, mikor fogalmam nem volt az egészről.
febr. 28. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
"Érett"séginek hívják... Azóta már remélhetőleg megértél annyira, hogy mindenről is legyen véleményed. Ha nem, akkor kezdjél el végre híreket meg vitaműsorokat nézni olyan témákban, amikhez te magad hozzá se tudnál szólni. Bármilyen nyelven, de rendszeresen, hogy képben legyél, mik történnek a világban, és hogy azt is tudd, miről mik szoktak lenni az egymásnak feszülő vélemények, mik az érvek és ellenérvek, stb.
febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Van valami tételsor vagy könyv vagy bármi"

Tételsor továbbra sincs, csak az a 1-2 minta szóbeli tétel a felvi oldalán, van egy pár kidolgozott tétel [link] itt.

Úgy emlékszem, hogy van ilyen 1000 kérdés szóbeli vizsgára vagy valami hasonló nevű könyv, de én nem szereztem be


3#-al nem értek egyet, még a sorkatonaság elmegy, de pl kihúzod az EU-t vagy valami nagyobb témát és bukik az egész ez nem a "legyen véleményed" kategória, hanem ha valamit nem tudsz (attól függetlenül, hogy illene) akkor így jártál

febr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ez a való világ. Valaki megírja a legértelmesebb útmutatót (#3) a témával kapcsolatban, le is húzzák nullára rögtön. :D
febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"pl kihúzod az EU-t vagy valami nagyobb témát és bukik az egész ez nem a "legyen véleményed" kategória, hanem ha valamit nem tudsz (attól függetlenül, hogy illene) akkor így jártál"

Nem, ez nem igaz. Nem arra kíváncsiak, hogy mennyit tudsz az EU-ról, hanem hogy mennyire és hogyan tudsz róla beszélni - akár arról, hogy kb. semmit se tudsz róla.

febr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
5., nyugi, még csak ketten szavaztak - és egyébként se érdekel különösebben, hogy hogyan. :)
febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
7., én totál nyugiban vagyok. :D Ha levittek nullára, akkor az kb 8 szavazatot igényelt a megfelelő irányba, ami már nem egy könnyed csuklómozdulat, hanem a patkányságtól igényelt erőfeszítés. Ez a baj. Hogy hülye is, meg még erőszakos is. :D
febr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha rákattintasz a százalékra, látod, hogy hányan (és hány százalékosok) szavaztak és hogyan.
febr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Az OH oldalán egy csomó információt találsz (feladatok, témakörök, elvárt kommunikációs szándékok, értékelés, stb.), és rengeteg felkészítő könyv is kapható.

Kidolgozott tételeket magolni nem nagyon van értelme, inkább arra készülj, hogy az első feladatnál meg kell értened 5 kérdést és azokra válaszolni, a második feladatnál érvelni kell és a vizsgáztató érveire reagálni, a harmadiknál pedig fél perc gondolkodás után kell egy adott témáról szempontok alapján beszélni, ehhez illusztrációnak képek is vannak. (Ha nem tudsz semmit genetikailag módosított terményekről, akkor el tudod mondani ezt angolul úgy, hogy abból a nyelvi kompetenciádat lehet mérni. Pl. My knowledge of the specific field of genetically modified crops is minimal, despite the fact that I have a basic understanding of agriculture. Of course I've heard about the debate that has surrounded the subject, but honestly, I have no idea about it.

Ha sok pontot szeretnél kapni, akkor nem rizsázni kell, hanem a nyelvi kompetenciádat csillogtatni, amiben a beszédértéstől a szókincs és nyelvtani szerkezetek gazdagságán át egy csomó minden benne van.

Egyszóval érdemes tájékozódni a vizsgáról és egy pár ezer forintos felkészítő könyv segítségével gyakorolni a feladattípusokat.

Itt találhatod az Oktatási Hivatal idevágó dokumentumait: [link]

márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!