Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szülők! Mit vártok el egy...

Szülők! Mit vártok el egy magán angol tanártól?

Figyelt kérdés

Mi az a hozzáadott érték, ami miatt heti rendszerességgel beíratnád általános iskolás / gimnazista gyermeked angol órákra?


Milyen pluszt adjon a tudáson felül a szolgáltatás?


1 óráért hány forintot tudnál rászánni?


Gondolkodom angol nyelv oktatásán, és mielőtt belevágok, szeretnék tàjékozódni.

Ez nem hirdetés, de az alábbiak szerint tennél nálam egy próbát?


28 éves, felsőfokú és üzleti nyelvvizsgával rendelkező, élete során rengeteg magán és közoktatási angol órán részt vett nő vagyok. Minden nap felsőfokú, üzleti angolt beszélek a munkahelyemen. Lelkesedem a gyermekekért, az egyéni szellemi kapcsolatért és a személyre szabott magyarázatok adásáért. Türelmes vagyok.


Előre is nagyon köszönöm!



febr. 28. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Én mondjuk elvárnám, hogy magyarul is tudjon helyesen írni és beszélni.


angol tanár -> angoltanár

angol óra -> angolóra

rászán valamennyit egy óráért -> rászán valamennyit egy órára


Amúgy meg attól, hogy jól beszélsz angolul, egyáltalán nem biztos, hogy jól is tanítasz. Nem viccből van olyan, hogy tanárképzés.

febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Szóval nincs is pedagógus végzettséged? Bocs, de kóklerekhez semmi pénzért nem járatnám a gyerekemet akinek fingja nincs az oktatáshoz. Többet ártanál, mint használnál a megfelelő oktatásmódszertani ismeretek hiánya nélkül.
febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj legalább egy Tefl tanfolyamot. A legtöbb ember nem szívesen viszi olyanhoz a gyereket, akinek nincs végzettsége. Nekem megvan a Tefl, sokat segít a módszertanban.

Több opció van.

1. Le van maradva a gyerek és különösebben nem érdekli a nyelv. Ilyenkor hozd be a lemaradást vele.

2. Többet tud, mint amit tanítanak és unatkozik. Ilyenkor adj kiegészítő lehetőségeket, amik az órákon nincsenek. Fókuszálj a szóbeli kommunikációra.

Ezeken kívül legyen az óra interaktív, sok képes anyag legyen, hanganyag, videó. Minden órán minden készség fejlesztve legyen egy adott szinten. Legyen minden órán olyan feladat, amiben maga alkothat. Kreatív feladatokat adj. Blog írás, napló írás, szerepjátékok, online alkotás. Tartsd be az óra felépítését, legyen bevezető, az előző óra anyagát gyorsan át ismétlő rész. Az új anyag bevezetéséhez mindig biztosíts kontextust. Legyen közös gyakorlás, aztán valamilyen communicative output, amikor maga alkot. Én ezeket várnám el.

febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy tudsz angolul nem jelenti azt, hogy tanítani is tudod a nyelvet. Pláne gyerekeknek nem. Nincs semmilyen módszertani tudásod. Ne haragudj, de én nem íratnám be hozzád a gyerekemet.
febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jut az én tanárom aki 90perc/5000ft ot kért el 2 éve tőlem, ami már akkor is elképesztően jó ár volt. Az óráin olyan mondatokat írtam hogy "párom félre kefélt" vagy a f@sz, p!na szerepelt benne, hatalmas hülyeségek és láss csodát megtanultam egy középfokon mivel érdekes volt az óra, vicces, meme volt benne amiről angolul beszéltünk, játékokról, hétköznapi hülyeségekről.


A másik tanárom akivel kezdtem 3500ft-ot kért el 45 percért abból 15p a házival ment el, a maradék időben szavakat magoltunk amit kövi órára nem is tudtam már, telefonált óra közben, és mesélte milyen hülyék a tanulói mert 10/8 megbukik a nyelvvizsgán amikor megy...


Remélem érzékeled mi a különbség.

febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3, köszönöm szépen a részletes leírást!

#4, köszönöm az őszinte véleményt!


Számomra teljesen érthető, hogy szükség van végzettsègre, tanítani is tudni kell. Nélküle tényleg nincs értelme belevágni, kárt sem akarnék okozni.


Viszont rengeteg helyről hallom, hogy egyetemisták, multisok, mérnökök korrepetálnak gyerekeket. Nekik sincs tanàri végzettségük, de nagyon elègedettek a szülők. Emiatt gondoltam, hogy lehet rà kereslet.

Azt viszont én is érzem, hogy a szint megállna a korrepetálásnál és fejlesztésnél, a nyelvvizsga felkészítést nem vállaltam volna (felelőtlenség).

febr. 28. 22:32
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 igen, én is erre gondoltam. :) Vannak oktatók, akivel az ember szárnyal és vannak, akikkel nem. Voltam mindkét típusnál én is angolul, németül tanulás során.
febr. 28. 22:35
 8/15 anonim ***** válasza:
febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"az alábbiak szerint tennél nálam egy próbát?"

Nem.

febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

"Viszont rengeteg helyről hallom, hogy egyetemisták, multisok, mérnökök korrepetálnak gyerekeket. Nekik sincs tanàri végzettségük, de nagyon elègedettek a szülők. Emiatt gondoltam, hogy lehet rà kereslet."


Azért, mert itt ezeket írták a valóság az amit te írsz, sokan utána sem járnak "gyerek hozza a 2-3 jegyeket, legyen 4-5 belőle" ennyi a szülő elvárása, ha tanításod után a gyerek 4-5 jegyeket kap akkor semmi gondjuk nincs...

febr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!