Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orvosi Profex nyelvvizsga...

Orvosi Profex nyelvvizsga letétele egyetem alatt?

Figyelt kérdés

Másodéves orvostanhallgató vagyok, már most tudom, hogy angol nyelvterületen szeretnék elhelyezkedni. Anyanyelvi szinten beszélek angolul és kérdésem lenne azoktól, akiknek már van profex vizsgájuk, hogy egyetem alatt letehető-e a vizsga vagy szükséges hozzá a diploma.

Negyed vagy ötöd évre tervezném a vizsga letételét.


A válaszokat előre köszönöm!



márc. 1. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak letehető diploma előtt, hanem kötelező letenni, ugyanis angol szakmai nyelvvizsga nélkül nem kaphatsz diplomát, kritérium követelmény. Vagy nálatok ez nem így van?

A mintatanterv nálunk (Pécsen) másodév végére ajánlja, de a többség általában harmadévre (vagy esetleg negyedévre) tolja a másodéves szigorlatok miatt, ennél későbbre viszont nem szokták halasztani.

márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

"angol nyelvterületen szeretnék elhelyezkedni. Anyanyelvi szinten beszélek angolul"

Akkor miért nem ott jársz egyetemre?...

márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az biztos, hogy a magyar diplomával csak szívatod magad, ha Nagy-Britanniába vagy Amerikába szeretnél tovább menni. Nem tudom, hogy változott-e valami az én 2016-os diplomám óta (Semmelweis), de én nem ismerek olyat, aki ezzel a Profex cuccal foglalkozott volna. Angliába az IELTS/TOEFL/OET kell nyelvi követelményként, aztán még talán most már az uniósoknak is a PLAB orvosi kompetenciavizsga. Itt kb. 8-szoros túljelentkezéssel kell számolnod, és kb. 8 év szakképzési idővel. Amerikába meg USMLE kell, és a verseny Angliánál is nagyobb.
márc. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!