Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 40 évesen megtudok tanulni...

40 évesen megtudok tanulni szinte tökéletesen angolul úgy, hogy még csak a nagyon alap szavakat tudom?

Figyelt kérdés

márc. 23. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Persze! Rengeteg ismerősöm, barátom tanul akár 50-60 évesen angolul úgy, hogy a nulláról kezdik és már kisebb kommunikációra is képesek.


Ha úgy érzed, hogy ezt tényleg szeretnéd és foglalkozol vele akkor simán megtanulhatsz akár anyanyelvi szinten (az utóbbit abban az esetben ha már nagyon mélyre mész, de ez nem szülséges)

márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Tökéletesen?
márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Csak attól függ, hogy mennyi időt meg energiát vagy hajlandó rászánni. (De előre nem fogjuk tudni megmondani, hogy konkrétan neked mennyi időre lesz szükséged, hogy szinte tökéletes szintre juss, hiába is kérdezed.)
márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#3. Nagyon cuki vagy, de azt pont nem kérdeztem, hogy mennyi idő lenne.
márc. 23. 12:16
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha elég kitartó vagy, akkor simán. Nekem egy rokonom (lassan 70 éves) 1 éve tanulgat angolul, hogy tudjon beszélni az unokája párjával, már nagyjából meg is értik egymást

Szóval hajrá!

márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
52 éves vagyok és egy éve kezdtem el tanulni online magántanárral,heti egy alkalommal. Közel vagyok az alapszintű nyelvvizsgához,aminek tudom,hogy nincs értéke de mindenképp szeretném megcsinálni,utána pedig jöhet a közép. Úgyhogy csak azt tudom momdani,hogy HAJRÁ semmiről nem vagy lekésve. :-)
márc. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%

"azt pont nem kérdeztem, hogy mennyi idő lenne"

Ezért tettem zárójelbe.

márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

"az alapszintű nyelvvizsgához,aminek tudom,hogy nincs értéke de mindenképp szeretném megcsinálni"

Akkor minek???

márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Persze en is 40 folott lettem fluent, lenyeg hogy sokat beszelgess anyanyelvu emberekkel, es ne gorcsolj ra a nyelvtanra.

Olyan hogy tokeletes nem nagyon letezik, inkabb a fluentre hajtsal ra. Sok sikert.

márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Thunderfairy ***** válasza:
Bármikor meglehet bármit tanulni. Az hogy valaki fiatal az csak annyiba elöny hogy a fiatalabb könnyebben megtanul. De ettöl az idősebbek is megtanulhatnak. Csak nehezebben.
márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!