Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 40 évesen megtudok tanulni...

40 évesen megtudok tanulni szinte tökéletesen angolul úgy, hogy még csak a nagyon alap szavakat tudom?

Figyelt kérdés

márc. 23. 09:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A szinte tökéletesre való törekvés nem rossz cél.
márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%

Egyszerűen szakszerűtlen és félrevezető a nyelvtanulással kapcsolatban ez a kifejezés, de ha elbeszélgetve az illetővel megérti, hogy mik a reális lehetőségei, akkor már egy lépést tett abban az irányban, hogy mit is jelent egy használható nyelvtudás.

A kerdezőnek joga van szakszerűtlenül feltenni a kérdést, nekem meg jogom van rávilágítani, ha nem pontosítom a kérdését, akkor félrevezető válaszokat fog kapni.

márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Sznfctm válasza:

Szerintem simán, 2-3 év alatt is, az angol nagyon hozzáférhető nyelv. Jó, ha van tanárod, de szerintem könnyen lehet boldogulni youtube v netflix segítségével is, ha angolul nézel filmeket (egy nem túl acélos tudással már lehet angol felirattal is nézni őket, szerintem ez teljesen jó módszer.)


A szinte tökéletes, az nehezebb kérdés. Nekem kollegáim dolgoznak úgy nap mint nap angol nyelven, magas pozíciókban, hogy nagyon messze áll az angoljuk a tökéletestől (még aki nyelvtanilag okés, az se fogalmaz bonyolultan v kifonomultan, és ott is vannak gondok a kiejtéssel.)


Mondjuk azt, hogy a 2-3 év szerintem elég a biztos alapokra, és onnantól tudsz fókuszálni arra, amit nem értesz vagy nem megy, meg igény szerint pl angol nyelvű könyveket olvasni, amik szintén óriási segítséget nyújtanak abban, hogy választékosabb legyél. Esetleg ott is érdemes néha valami magasabb szintű nyelvtanárral egyeztetni, h őt mit javítana pl a fogalmazásodon, ha tényleg NAGYON igényes vagy.


De röviden persze, egyáltalán nem lehetetlen, hajrá!

ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!