Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem tovább...

Hogyan fejlesszem tovább magam angolból?

Figyelt kérdés

A nyelvtan az szerintem megy.

Amit szerintem fejlesztenem kellene az a szókincs, hallot és olvasott szövegértés.

A szókincset a magántanárommal szoktuk fejleszteni (mindig választunk egy témakört és az azal kapcsolatos szavakat kifejezéseket beszéljük meg, utána kiírom szókártyára, erre a doucards-ot használom, nekem működik, talán annyi hogy a megtanultakat kevésszer használom a beszédben), szóval a hallott-olvasott szövegértést kellene fejlesztenem, de a még több szó megtanulása sem lenne rossz.


Ha van ötelete valakinek, akkor azt megköszönöm.


Esetleg azt is leírhatjátok, hogy ki hogyan tanult meg angolul.

Én 2 éve tanulom, nem megy rosszul, de jól sem annyira



márc. 23. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Olvass könyveket melyeket úgy érzed, hogy a te szinteden van, vagy akár csak híreket stb... Nem kel feltétlenül utánanézned minden szó jelentésének, néha ha sokszor látod te magad is megérted, de valakinek meg pl az segítség ha mindegyiket mindig megnézi ha nem érti.


A másik ami szerintem valamivel egyszerűbb az a filmnézés. Ha van olyan film amit már rengetegszer láttál és szinte már kívülről tudod a szöveget, akkor annak érdemes megnézni az angol szinkronnal, mert nagyon sokat segít a szókincs fejlesztésben.


Ez persze lehet nem mindenkin segít, de én így jutottam el a mostani szintemre angolból, rengeteget segített.

márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"A nyelvtan az szerintem megy."

:)) És a tanárod szerint?


Egyáltalán milyen szinten vagy?


"Amit szerintem fejlesztenem kellene az a ... hallot és olvasott szövegértés."

Akkor hallgass és olvass minél többet, és menet közben jegyzetelgess is ki a filmekből, könyvekből szavakat, kifejezéseket, hogy ne csak egyszer halld, és menj tovább, hanem többször is átfussanak az agyadon. Olyasmiket jegyzetelj ki belőlük, amiknek a jelentése a szövegkörnyezetből kiderül anélkül, hogy szótárat kéne elővenned - de csak annyit, amennyit még jólesik, szóval a lényeg az olvasás/filmnézés élménye legyen, azt ne rontsd el a túl sok szótárazással.


"a megtanultakat kevésszer használom a beszédben"

Hát próbáld többször használni. Erre neked kell figyelned, a tanárod nem tudja észben tartani, hogy mostanában pontosan melyik szavak neked az újak épp. Az is jó, ha nem csak szóban, hanem írásben is próbálod minél többet használni őket, pl. úgy, hogy elkezdesz naplót írni azzal a szabállyal, hogy minden nap kell írni legalább néhány mondatot, és minden nap fel kell használni legalább ötöt az új szavak közül.

márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!