Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Félévi házi feladatnak (középi...

Félévi házi feladatnak (középiskola) reális, hogy magyar szöveget gépi fordítóval kell angolra fordítani? (én hiú vagyok, pár helyen bele javítottam)

Figyelt kérdés

ápr. 1. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most mit akarsz kérdezni? Szerinted kötelezö internettel fordítani a házi feladatot?
ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Így lett kiadva
ápr. 1. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mi a probléma? Ha ez a feladat, akkor tedd ezt.
ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugye ha neked kell megírni a fordítóprogramot/megépíteni a gépet, akkor az középiskolás házinak elég erős, még félévesnek is necces. Ha meg csak választanod kell egy már kész programot, akkor az akár 5 perces órai feladat is lehetne... Szóval tényleg fura.
ápr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, arra futtatná ki a tanár a feldatot, hogy mennyire fordítanak jól a gépi fordítók.
ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit lehiggadva nekem is valami olyasmi az érzésem, hogy a korszerű technológiák bemutatása a cél.
ápr. 2. 17:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Végül elbeszélgettem Tanár Úrral. "Kevés angol óránk van, nagyon eltérő a tudásotok, valamire kell jegyet adni"
ápr. 22. 08:42
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Ez az egy mondat nagyon szépen bemutatja a magyar nyelvoktatás színvonalát.

Kevés óra? Talán nem a felesleges lexikális tudást nyújtó tantárgyakat kéne erőltetni a hasznosabb tárgyak kárára.

Eltérő tudás? Erre is az oktatási rendszernek kéne felkészülnie, pl. különórákkal.

Valamire kell jegyet adni? Tanítani kéne meg értelemesen számon kérni, pl. órai munkát értékelni, ösztönözni, nem géppel fordíttatni, ha egyszer már a nyelvtudás elérése a cél.

ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem vagyok nagyon érintett. Viszonylag jól írok-olvasok angolul. Egy kis beszéd azért jól jött volna (3 éve nem sok alkalmam van megszólalni angolul).
ápr. 22. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!