Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesen használom ezeket az...

Helyesen használom ezeket az angol igeidőket?

Figyelt kérdés

Past simple:


What did you do?

I did my math homework.

I didn't make breakfast for me, today morning.


Present simple


What do you do? (present simple)

I wachning the football mach in the TV now.

I don't reading.


Future simple:


What will do you?

I will travel to Africa the next weekend.

I won't drink Coca Cola with my friends


--------


Tévedtem valahol?


ápr. 2. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A present simple alakok hibásak. Ne tedd folyamatosba az igéket.
ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1


I wach the football mach in the TV now.


I don't read.


Így jó?

És mikor tegyem folyamatosba?

ápr. 2. 21:21
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Jaj istenem! Hát nem igaz, hogy egy nyelvtant magyarázó oldalról nem tudod kiírni helyesen!

1. Nem for me, hanem for myself, magyarul se azt mondod, hogy reggelit csinálok nekem, hanem magamnak. És nem today morning, hanem this morning. De ez még a kisebbik baj.

2. Ez totál kavar! Hát hol láttál te ilyet? Vagy egyszerű (simple) vagy folyamatos létige+-ing-gel. Nem keverjük a kettőt! Folyamatos, ami most éppen történik, egyszerű, ami szokás, rendszeres. Ha most nézel meccset, akkor I am watching. És nem in the TV, hanem on TV. Az I don't read az másodjára összejött, de az nem azt jelenti, hogy most nem olvasol, hanem hogy nem szoktál olvasni.

3. next weekend, nem kell the.

3.

ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

mathS, waTch, maTch,

Nyelvtan es helyesiras - tele hibakkal.

ápr. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

present simple (egyszerű)

What do you do? > I'm an engineer/a pilot/a bus driver...


present continuous (folyamatos)

What are you doing now? > I'm watching the football match on TV. / I'm not reading.

ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem mentem nyelvtan magyarázó oldalra, mivel arra voltam kíváncsi, hogy jelenleg hogyan állok, és direkt azt akartam, hogy javítsák ki a hibákat.

Önállóan is el kell tudnom kezdeni beszélni/mondatokat szerkeszteni, az meg nem fog menni hiba nélkül, szóval bevállalom, hogy tanulok a hibáimból.

Köszönöm a válaszokat.

ápr. 3. 09:00
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Jó a math is amerikai angolban, 4-es.
ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, Jo, de Kerdezo brit angol szavakat/kifejezeseket hasznal.
ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazából keverem az amerikai és a brit angolt, nálam ezek még nincsenek szétválasztva, mivel annyira nem ismerem még ezt a nyelvet.
ápr. 3. 11:21
 10/15 anonim ***** válasza:
Brit szavakat, mint do meg watch meg did meg homework ... Ennyire nem bírod a nemhogy kritikát, hanem kis módosítást, 4-es?
ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!