Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy francia? Melyiket...

Spanyol vagy francia? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves fiú vagyok, 27-én megyek c1 nyelvvizsgára angolból. Most elsődlegesen ez a cél, de a (remélhetőleg sikeres) vizsga utánra is már tervezek.

Szóval a helyzetem olyan, hogy tavaly május végén elkezdtem magamtól (duolingo+rajzfilmsorozat) spanyolozni, és kb. szeptemberig csináltam intenzíven, azota sokkal kevesebbet foglalkozom vele. Saját becslésem és pár szintfelmérő teszt alapján az alapfok aljánál lehetek. Ez, a spanyol az egyik "oldal".

A másik a francia nyelvvel kapcsolatos. Apukám agrármérnök, francia állatfajtával foglalkozik. Jövő nyáron tud nekem kint több helyre "nyári munkát" intézni 1-2 hónapra valamilyen farmra nyelvtanulás/világlátás céljából, ha van egy bizonyos szintű francia nyelvtudásom.

Két opció van:

1. Az angol után rögtön rákapcsolok a spanyolra (mostmár komolyan, szervezett, céltudatos módszerekkel), és megcélzom azt, hogy ≈fél év után le tudjak középfokúzni (kb. novemberben). Utána gőzerővel elkezdem a franciát (amiből jelenleg pár mondatos a tudásom), hogy '25 nyarára elég jól beszéljem.

2. Az angol után egyből elkezdem a franciát, és akár egy év alatt abból tervezek eljutni b2-es szintre, vagy le is vizsgázni. A spanyolt "pihentetem".


(Plusz info: szeptembertől, 9.-ben németet fogok tanulni suliban, 2. nyelvként, de a spanyol/francia most fontosabb, németből egy középfokot szeretnék majd összehozni még érettségi előtt, de nem "sürgős".)


Melyik lenne szerintetek a hatékonyabb, melyik az okosabb döntés? Esetleg alternatív 3. opció?


Az április 27-ei telc c1 angol vizsgához is szívesen fogadok jó tanácsot, tippet. :)


Kicsit hosszúra sikeredett, köszönöm, hogy elolvastad!



ápr. 7. 22:03
1 2
 11/11 anonim válasza:

Sziasztok.

A helyes válasz egy ilyen motivált személy felé az lenne “azt tanuldd, amelyikhez leginkább kedved van”.

A “kedv” a meghatározó láncszem egy nyelv tanulásához.

Abban igazat adok, hogy a francia sokkal hasznosabb. Ráadásul könnyeb francia után spanyolt tanulni, mint fordítva.

Üdvözlettel - egy 7 nyelven beszélő ;)

ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!