Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kellene ahhoz,...

Mennyi idő kellene ahhoz, hogy úgy megtanuljak oroszul, hogy tolmácsolni is tudjak vele?

Figyelt kérdés
Gondolom ahhoz kell minimum középszint.
2010. dec. 30. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem beszélek oroszul, de mint ember, gondolom olyan 6 év, ha nem tanulsz közben más nyelveket. Egy tolmácsnak baromi nagy tudással kell rendelkeznie (gondolom most te is megföbbentél e hír hallatán), szóval szerintem sok. Az orosz nyelv meg szerintem külön nehéz, én már a helységneveket sem bírom kiejteni (mondjuk nem Moszkvát és Szentpétervárat).

Szóval szerintem sok, de ha elkezded, akkor először beszélni próbálj meg megtanulni, és ne tolmácsnak.

2010. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És melyik a legkönnyeb: orosz, ukrán, vagy a japán?
2010. dec. 30. 13:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy egyáltalán milyen nyelvet lenne érdemes tanulni, az angolon kívül?
2010. dec. 30. 13:36
 4/7 FFDP ***** válasza:
Én beszélek oroszul, kicsit ukránul. Hát attól függ, hogy milyen környezetben élsz. Én speciel Kijevben 3 év alatt megtanultam elég jól oroszul, lesz felsőfokúm is és onnan szerintem már nincs messze a tolmácsság sem és ha valaki megtanul felsőfokon oroszul abból már alapból megélhet. Az orosz amúgy nem könnyű, de nem is olyan nehéz. Ukrán szintén, van azért különbség bőven, de az oroszt kb. minden ukrán beszéli vagy legalábbis nagyon sok, míg sok ukrán nem beszél ukránul, főleg keleten és délen.
2010. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd légyszíves bővebben, hogy miért élhet meg abból, hogy tud felsőfokon tud oroszul?
2010. dec. 30. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz középszintnél sokkal több kell. Ha álnál egy darabig orosz nyelvterületen, máris könnyebb lenne szerintem.
2010. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 FFDP ***** válasza:
Azt értettem (vagyis nem azt mondták), hogy főleg most Magyarországon elég nagy kereset van az oroszra és különösebb végzettség nélkül is meg tud élni az aki jól beszél oroszul.
2010. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!