Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van rá esélyem hogy megtanulja...

Van rá esélyem hogy megtanuljak egy nyelvet 2-3 honap alatt magamtol, egyedul a geprol, netrol estleg konyvekol, szotarakbol?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 07:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Magyar vagyok es romaniaban elek, amiota az eszem tudom es megis nehezen megy a roman nyelv, 8. osztalyig magyar tagozaton tanultam, de 9- tol muszaly volt roman tagozatra mennem, es mar 4 éve vagyok roman osztalyban, amit beszelnek mindent megértek, de nehezen tudom mondani, félek hogy elhibázom es kinevetnek.

Most pedig belatom hogy ennyi nyelvel a magyar es a romannal nem sok mindent lehet kezdeni az életben, es szeretnek megtanulni angolul vagy németül. Lenne ra eselyem 2-3 honap alatt h elsalyatsitsak egyet legalabb?

2010. ápr. 16. 07:24
 2/5 anonim válasza:
100%
2-3 hónap alatt magadtól, csak gép előtt ülve, vagy könyvekből nem fogsz tudni megtanulni se angolul, se németül. Esetleg pár alap dolgot megtanulhatsz, írni, olvasni esetleg tudsz, de beszélni azt nem. Ahhoz kellenek a gyakorlások. Látod a román is ezért nem emgy, mert nem beszéled. Állj le beszélgetni az osztálytársaiddal, ha először kinevetnek, hát akkor mi van? Aztán egyre jobban ráérzel a beszédre és akkor már nem lesz gond.
2010. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Igaza van az első hozzászólónak, egyedül ilyen rövid idő alatt nem fog menni. nekem is van a környezetemben egy külföldi személy, aki a magyarral próbálkozik és kb. most van itt 5 hónapja, most jutott el arra a szintre, hogy megérteti magát. Persze, érteni (ahogyan te is) már sokkal több mindent tud. és igen, őt is kinevetik néha, de addig, amig ez nem folyamatos nem lesz gond, ő is nevet rajta. senkinek nem megy könnyen és valahol muszáj elkezdeni próbálkozni beszélni, különben minek tanulnál másik nyelvet, ha nem akarod/tudod használni!? nem lenne értelme. egy alapot adsz magadnak, ha saját erődből neki állsz és tanulsz, de mellette jó lenne mondjuk egy tanár, aki segit neked, vagy egy jól beszélő barátod.
2010. ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-3 hónap alatt biztos, hogy nem fogsz egy nyelvet se megtanulni. Az egyéni nyelvtanuláshoz pedig nagyon nagy szorgalom kell, minden nap foglalkoznod kell a nyelvvel. Az angol tényleg nagyon fontos nyelv, de mivel beszélsz románul, szerintem tanulj meg egy újlatin nyelvet, például olaszt vagy spanyolt. Nagyon sok a hasonlóság, én meglepődtem, hogy mennyi román feliratot megértek a spanyoltudásom miatt. Ráadásul a spanyol nyelvtan sokkal egyszerűbb, mint a román. Ezt az oldalt tudom ajánlani: [link] ha itt regisztrálsz, rengeteg nyelvkönyvet és egyéb nyelvtanulást segítő anyagot találsz. Hasznos még, ha interneten idegennyelvű tv-t nézel vagy rádiót hallgatsz. A spanyolt pedig a tv-ben is tudod gyakorolni, mert úgy emlékszem Romániában nem szinkronizálják a dél-amerikai sorozatokat:)
2010. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ez hülyeség, hogy nem lehet megtanulni. Ha van egy kis nyelvérzéked, és akaratod akkor simán menni fog. Nővérem 3hónap alatt perfect szintre a németet, szinte anyanyelvi szinten. Mivel kinn tanulta a kényszer-nagyúr alapon gyorsan ment neki :D
2010. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!