Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit válasszak orosz vagy olasz?

Mit válasszak orosz vagy olasz?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok egy ideje, most jön a második nyelv, melyiket válasszam és miért.

15/f


2011. jan. 10. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én az olaszt javasolnám.

Mivel mindkettő latin nyelvcsaládból származik, könnyebb lesz tanulni az olaszt. Én is angolt tanulok(7 éve) és mellé a spanyolt választottam. A spanyol és az olasz nagyon hasonló nyelvek :).

2011. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az olasz latin nyelvcsaládból származik, az orosz viszont szláv nyelvcsaládból, így a két nyelv között sok eltérés van, de az orosz sztem hasznosak, mert a keleti nyelveket manapság kevesen beszélik, és itthon van kereslet az oroszra, mert sokszor kerülünk velük kapcsolatba, gazd-i és pol-i szempontból is, viszont az olaszt szinte csak olaszországban beszélik, de ha tudsz oroszul, akkor meg tudod magad értetni más szláv nyelvűekkel is, mert hasonlítanak egymáshoz(persze sokban különböznek), de "eladni" nem tudnak:) gondolok itt lengyel, szerb nyelvre
2011. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
olaszt!
2011. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szívem szerint olaszt választanám de...
2011. jan. 10. 16:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdés fordult elő néhány napja itt is, lehet te írtad azt is pont, mert emlékszem hogy annak a kiírója is olasz és orosz közt vacillált.


Én csak azt mondom, hogy azt válaszd, amelyik jobban tetszik, ha te írtad azt a kérdést, akkor már olvashattad a példámat a némettel, amennyiben nem te voltál az, akkor bocs a feltételezésért, szólj és bemásolom ide is a mini-esszémet.

2011. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
őő igen az is én voltam, ő te vagy aki megbántad a németet ugye?
2011. jan. 10. 16:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Így van, én vagyok.:)
2011. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hasznosság miatt szerintem az oroszt:)


Képzeld el, hogy inkább oroszokkal szeretnél jobban együttműködni vagy az olaszokkal.:D

2011. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az orosz szerintem ocsmány nyelv, és nem is annyira hasznos, mint ahogy mondják. az olasz sem, de ha a kettő közül kell választani, sztem egyértelműen olasz.
2011. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is olaszt tanulok, meg kell jegyeznem, nagyon hasonlít a két nyelv (az angol és az olasz), ennek köszönhetően könnyebb is tanulni (persze csak ha az angolt jól tudod), úgyhogy én azt ajánlom. Ja és persze olyan jó hangzása van:)
2011. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!