Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönyebb nyelv?

Melyik a legkönyebb nyelv?

Figyelt kérdés
azt tom h az angol elég könnyű viszonylag...ti hogy tudjátok, tapasztalat?
2009. febr. 3. 19:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Az angol és a spanyol középfokú nyelvvizsgáig elég könnyű, szerintem sokkal könnyebb, mint az orosz. Az orosz felsőfokúra azért már nem keveset tanultam, annak ellenére, hogy az érdekelt legjobban a három közül. Attól függ, hogy melyikhez van érzéked. Az angolban tizede annyi nyelvtan van, mint az oroszban, és a kivétel is sokkal kevesebb. A spanyol pedig igeidőkben, szavakban is nagyon hasonlít az angolhoz.
2009. febr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
69%

szerintem az Orosz.

Méghozzá azért mert egy viszonylag könnyű nyelv.

Az Angol szerintem azért rossz mert alapfokon könnyű de középfokon már nehéz.


Én az Oroszt ajánlom!

2009. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

A magyar nyelv a finnugor nyelvcsaládba (mint az észt, finn, mordvin és a lapp, hogy Európa csak a legnagyobb finnugor nyelveit említsem), az európai nyelvek többsége az indogermán vagy más kifejezéssel, az indoeurópai nyelvcsaládba tartozik.

Nekünk, magyaroknak majdnem teljesen mindegy, hogy melyik indogermán nyelvet kezdjük először tanulni, mert „egyformán nehéz”. A finnugor ajkú emberek nyelvtanulási eredményeiről készült felmérések szerint, ha valaki az indoeurópai nyelvek valamelyikéből középfokú nyelvvizsgát tett, akkor a nyelvtanulásra kb. 2000 órát fordított. Tehát a különböző nyelveket közel azonos időráfordítással lehet nekünk megtanulni. Akik a második indogermán nyelvnek is nekirugaszkodtak, azoknak már csak 1600 órára volt szükségük, hogy letegyék a középfokú nyelvvizsgát.

Az eszperantó (hiába mesterséges nyelv) nem csak élő (tehát beszélt) nyelv, hanem indogermán nyelvek nagy családjába tartozik. ÉS A MEGLEPŐ DOLOG: az eszperantó középfokú nyelvvizsga sikeres letételéhez elég 40 óra!!! Ha valaki az eszperantó nyelvvel kezdi az idegen nyelvek tanulását, akkor a második nyelv megtanulásához (középfokú nyelvvizsga letételéhez) szintén csak 1600 óra szükséges!

Más szavakkal: ha az eszperantót nem használja az egész életében (ami kizárt, mert ha megtanulta, akkor használni és szeretni is fogja), és csak „egy nyelvet” tanul meg, akkor is nyert 360 órát!


Összegezve: célszerű lenne, hogy minden embernek az első idegen nyelv amit megtanul, az eszperantó legyen. Ha valaki az anyanyelvén kívül csak az eszperantót tudja megtanulni egész életében, akkor is tud boldogulni a Föld legeldugottabb pontján is ezzel a csodálatos, sajnos sokak által lebecsült nyelvvel! És még csak annyit, hogy az eszperantóban nincs kivétel, és a Földön minden ember (aki beszéli ezt a nyelvet) ugyanazt érti, amit a beszélő mond, ill. ami ki van nyomtatva! Nem lehet félreérteni, és a „legcsavarosabb” nyelvi kifejezéseket is könnyedén, pontosan lefordíthatja mindenki eszperantóra és más anyanyelvű megcsodálhatja az idegen nyelvi kifejezéseket, annak ellenére, hogy nem tanulja meg az adott nyelvet!

2009. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Előttem kettővel, nagyon megnevettetett a válaszoló, aki az oroszt ítéli könnyű nyelvnek.

Indoklás: mert könnyű.

Gratulálok! :D:D:D


(A válaszoló mélyértelműségén kívül a tény: nem, nem könnyű az orosz, még akkor sem, ha tényleg szerethető nyelv)

2009. febr. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%

19:42-nek: Valóban.

Csak úgy hemzsegnek a világban az eszperantót beszélő lények. Mindannyian naponta többel is találkozhatunk. :D :D


Azt, hogy kinek mennyi idő, míg középfokon megtanul egy nyelvet, még ennél is nagyobb hülyeség megállapítani, nem vagyunk egyformák. Imádok megrögzötten fanatikus, ostoba véleményeket olvasni! :D:D

2009. febr. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az angol, mert mindenhonnan az folyik és akkor is rád ragad ha nem akarod (persze a nyelvtan része az nem)
2010. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2009-02-06 04:05


Megmagyarázhatatlan, hogy miért csak most kaptam értesítést, hogy válasz érkezett a beírásomra. :-(


Röviden a válaszom annyi, hogy ha ilyen széles látókörű és művelt vagy, akkor olvasgasd a saját beírásaid, te kis polihisztor! :-)

2010. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz.


Buta, nagyképű és beképzelt emberekkel a világ egyetlen eszperantistája sem áll szóba. Gondolkozz el, hogy te miért nem találkoztál még velük! :-)

2010. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!