Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanuljak olaszt? Nem tudok...

Tanuljak olaszt? Nem tudok dönteni, és 2 napom van rá!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem Olaszországot, az egyik jövőbeli tervem, hogy kimegyek oda élni.

Angolból alap és középfok körül vagyok,

franciát 5. hónapja tanulom, és abból még nagyon keveset tudok, de nem annyira szeretem..


Szerintetek belevágjak? Tanfolyamra mennék.


Segítsetek dönteni légyszíves, mert febr 1-ig el kell döntenem..


2011. jan. 30. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem tanulj olaszul és angolul.

Az angol már lassan második anyanyelv, az olasz pedig ÁLLÍTÓLAG nem olyan nehéz, mint pl. a spanyol.

Hajrá!!

2011. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, komolyabb terveid vannak vele, akkor miért ne ? :) Szerintem vágj bele! :)
2011. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Franciát muszáj tanulnom, az a 2. nyelv a suliban.. A tanár nem valami jó, szóval azzal nem haladok szinte semmit, pedig jó lenne azt is tudni :)

Az angollal is komolyabb terveim vannak, min középszintű nyelvvizsgát akarok, és társalgási szinten szeretnék beszélni.

Akkor szerintem belekezdek az olaszba.. Állítólag könnyű a kiejtés, igaz ez? A nyelvtannal nincs komolyabb bajom az angolban sem, ha 1x elmondják, felfogom, nem keverem őket.

2011. jan. 30. 12:30
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja, és amúgy félek, hogy elfelejtem az olaszt, mire eljutnék oda, hogy kimehessek Olaszo.-ba.. :S

Még 3 évem van érettségiig, utána mennék au pair-nek, és ha tetszik, kiköltöznék..

2011. jan. 30. 12:32
 5/11 anonim válasza:
Szerintem nincs értelme. Könnyű és dallamos nyelv, de Olaszországon kívül sehol nem vennéd hasznát. Tapasztalatból mondom, hogy eddig mindenhol az angolt és a franciát kérték. Az Európai Uniónak is igazából 2 hivatalos nyelve van: az angol és a francia. Európában leginkább a franciának vennéd hasznát, az angol pedig világnyelv. Először ezt a kettőt tanuld meg minél jobban, ha van még kedved és energiád is egy 3. nyelvhez, akkor én a spanyolt javasolnám, mert az pedig a 2. legfontosabb nyelv.
2011. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy később szeretnék esetleg kimenni olaszor.-ba.

A franciát nem nagyon szeretem, nehéz a kiejtése, pedig szerintem jó érzékem van a nyelvekhez.

Az angolt tuti nem hagyom abba, azt imádom :)

2011. jan. 30. 12:41
 7/11 anonim válasza:
Én elsősorban egzisztenciális szempontokat vettem figyelembe, mikor állást foglaltam ebben a kérdésben. Az más szempont, hogy te a későbbiekben ott szeretnél letelepedni. Hozzáteszem én azért nem élnék ott, mert majdnem olyan alacsony az életszínvonal, mint Magyarországon. Mondok egy példát: nem is 1 olyan hely van Olaszországban, ahol még a macskát is megeszik. Én legszívesebben Nizza-ban telepednék le, igaz ma Franciaországhoz tartozik (1860-ig volt Piemonté, később abból született meg az egységes Olaszország). Klímája mediterrán és majdnem olyan mintha Olaszországban lennél, leszámítva hogy franciául beszélnek. De ami a legfontosabb, az életszínvonal magasabb.
2011. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem azért mennék oda, mert magasabb az életszínvonal, hanem mert ott nem ilyen besavanyodottak az emberek, gyönyörű a tengerpart, a látványosságok, az emberek közel sem ilyenek, mint itt..

Ha már alacsony színvonal, legalább legyek boldog.

2011. jan. 30. 13:30
 9/11 anonim válasza:
Mondasz valamit... Az előbbi válaszaimmal neked akartam korrekt, hasznos tanácsokat adni, erre 34%-ot kaptam. Sűrűn tapasztaltam, hogy itt inkább visszahúznának, minthogy segítsenek. A nagy többség itt úgy van vele, ha neki nem mehet jól a sora, akkor másnak se menjen. Még a bolhák is összetartóbbak, mint az itteni emberek. Nem csoda, hogy innen menekülni próbálsz. Én sok sikert kívánok, bárhogy is döntenél!
2011. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi amúgy :)

Ja, és én nem pontozok senkit le, csak fel - aki normális. Szóval neked fel ment :)

2011. jan. 30. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!