Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanuljak olaszt? Nem tudok...

Tanuljak olaszt? Nem tudok dönteni, és 2 napom van rá!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem Olaszországot, az egyik jövőbeli tervem, hogy kimegyek oda élni.

Angolból alap és középfok körül vagyok,

franciát 5. hónapja tanulom, és abból még nagyon keveset tudok, de nem annyira szeretem..


Szerintetek belevágjak? Tanfolyamra mennék.


Segítsetek dönteni légyszíves, mert febr 1-ig el kell döntenem..


2011. jan. 30. 12:18
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Te is normálisnak tűnsz, azért próbálok segíteni. Saját tapasztalataimat tudom csak felvázolni, mivel én idén érettségizek, tapasztalom milyen nehezen megy a felkészülés nyelvközpontokkal. Én évekig németet tanultam, holott a felsőoktatásban az angolt kérik. Így angolból lett lemaradásom, amit most nyelvközpontokkal kellene behoznom. Ami nem egyszerű küldetés. Tehát ha felsőoktatásban is szeretnél tanulni, akkor angolul tanulj elsősorban. Utána ráérsz még más nyelveken is, de a legfontosabb, hogy elsőre az jól menjen.

Nem szeretnék általánosságokban beszélni, de a nyelvközpontokkal az a legnagyobb baj, hacsak nem vagy teljesen kezdő: alapból iratnak veled egy szintfelmérő tesztet és eredményedtől függetlenül, eleve gyengébb csoportba raknának. Anyagi érdekeik miatt, szándékosan elhúzzák a nyelvtanulásod. Rövid és drága tanfolyamokra próbálnak rábeszélni, hogy minél többet kihúzzanak belőled.

Az alapkérdésre válaszolva, természetesen nem egy hátrány olaszul tanulni: mert minél több nyelven beszélsz, annál több ember vagy, tartja a mondás is. Főleg akkor tanulsz meg gyorsan, ha már van hozzá alapod, mondjuk egy másik újlatin nyelvből. Pl: alapnak jó a francia vagy az angol is. Az EU célja elsősorban az integráció, tehát érdekük hogy a polgárok minél több nyelven beszéljenek. Az EU által támogatott nyelvtanulási lehetőségeket kellene megpróbálni, mert azt talán még nem árnyékolta be annyira a magánérdek.

2011. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!