Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol könyvet/programot...

Milyen angol könyvet/programot ajánlanátok, amiből egyedül is lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Most voltam egy kezdő angol tanfolyamon. A New Headway Elementary 3rd Edition 8. leckéjének a végéig jutottunk. Ezek után viszont egyedül szeretném az angolt tanulni. Megvan a Headway következő része is, a Kreatív Angol, az Oxford Angol Nyelvtan, 1000 kérdés, 1000 válasz és az Egy híján húsz. Ezekből melyikkel vigyem tovább? A Headway-jel és a kiegészítő könyvekkel vagy a Kreatív angollal és a kiegészítőkkel? Esetleg tanuljak valami másból? A CÉL A FELSŐFOK.
2011. febr. 13. 11:05
 1/2 anonim válasza:

szerintem a kreatív angol az jó.

meg persze mellette szemezgess még más anyagokból is, de utána már lesz egy erős alapod...de annak a szókincse nem valami fergeteges, szóval ha elvégezted a haladót is, olvass pár angol könyvet meg szótárazgass stb...

2011. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem vedd át az "English grammar in use" könyveket. Ezek kaphatók alap-, közép- és felsőfokon is. A könyv bal oldalán a nyelvtan nagyon logikusan példamondatokkal el van magyarázva, jobb oldalon pedig feladatok vannak, amikhez megoldó kulcs is tartozik. Ez mellett jó, ha nagyon sok angol szöveget olvasol, ill. hallgatsz. Nagyon tudom ajánlani a hangos könyveket, amiket több szinten is meg tudsz venni, és ahol gyönyörű angol kiejtéssel hallgathatod, ami a könyvben le van írva.
2011. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!