Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel tudnék készülni egy angol...

Fel tudnék készülni egy angol felsőfokú nyelvvizsgára egyedül? Csak az írásbeli részre.

Figyelt kérdés
Kb. olyan középfokon vagyok, de nehezebb szövegeket is jól megértek, viszont az íráskészségem elég rossz. Egyedül sikerülhetne?
2011. máj. 20. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is egyedül készültem, összesen 89%-ra sikerült az írásbeli (ebből a reading 100% lett) - szóval abszolút lehetséges.

A levélírást és cikkírást be lehet gyakorolni (de ha még középsuliba jársz, megmutathatod az angoltanárodnak, amit otthon gyakorolsz; ha már nem, akkor egy angolul jól tudó ismerősödnek). Szövegértés is gyakorlás és rendszeres olvasás kérdése. Én például naponta olvasom külföldi hírportálok angol nyelvű cikkeit, a szakomhoz kapcsolódó tanulmányokat angolul, ezekkel sokat lehet fejlődni.

Plusz nekem a Cambridge nyelvvizsgára készítő tankönyvek váltak be, nagyon gazdag a szókincsük, jól tanítanak nyelvtant.

Ajánlom az ECL nyelvvizsgát, ahol nincs nyelvtani teszt.

2011. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fel lehet készülni. Annyi, hogy jó sokat kell olvasni, ismerni sok-sok választékos szót és kifejezést. Az olvasási képesség fontos a szövegértési és tömörítési feladatoknál. Az íráshoz meg vannak gyakorlókönyvek, mondatfordítási gyakorlatok stb. Bár őszintén szólva amikor én letettem a felsőfokút, előtte nem végeztem túl sok gyakorlatot, éppen csak nagyon sokat olvastam.
2011. máj. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!