Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4-5nyelvet hány év alatt...

4-5nyelvet hány év alatt lehet megtanulni folyékonyan? Pl: orosz, kinai, francia, spanyol, német, olasz

Figyelt kérdés
csak felsoroltam hogy ezek közül nyelvek közül
2009. febr. 15. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Az általad felsorolt nyelvek mindegyikét meg lehet sztem tanulni egy év alatt, nyelvi környezetben. de persze külön-külön egy év alatt.
2009. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A kinait nemlehet 1 év alatt megtanulni még nyelvi környezetben sem.Ha teheted nézz kinai adást a TV-ben mindig feliratozzák azért mert a kölönböző országrészekben kölönbözöen fejlődött a nyelvük,de az irásuk nem,igy mindenki számára érthetö az adás.Atöbbi kevésbé nehéz,de az orosz ciril betüi problémásak lehetnek. Amúgy ész függő ha ment a matek akkor 2-3 év alatt menni fog 1nyelv szerintem.
2009. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
én az angolt folyékonyan háromnegyed év alatt tanultam meg.
2009. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló! Hogyan sikerült? Kimentél az adott országba?
2009. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez engem is érdekelne.
2009. febr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz folyékony alatt? Hogy tudsz folyamatosan beszélni kitudja milyen nyelvtannal, de megértenek? Vagy aránylag szabályosan, nem minden második szót körülírva?


Egyszerre nem érdemes elkezdeni több nyelvet egy nagy kutymusz lesz a fejedben,legalább fél év teljen el, mire egy újabba belekezdesz a másik(ok) mellé.

2009. febr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én minimum 3-4 éve tanulom az angolt és még mindig nem tudok tokéletesen, pedig nagyon jó lenne már végre!

Fél év alatt (max.1) tokéletesen meg tudod tanulni az adott nyelvet, ha abban az országban élsz, ahol beszélik. Mondjuk már két hónap is tobbet ér, ha kimész, mint 5év, ha itthon tanulnád...

2009. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
82%
pedig teljesen folyékonyan, hiba nélkül megtanultam az angolt háromnegyed év alatt.
2009. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Az nem megy csak úgy. Biztos, hogy ennyi idő alatt nem beszélhetsz anyanyelvi szinten. Kérdezz meg egy angolt.
2010. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!