Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes, célszerű, vagy éppen...

Érdemes, célszerű, vagy éppen nem ajánlott a francia és spanyol nyelv egyidejű tanulása?

Figyelt kérdés

Ma kaptam kézhez a Kreatív francia és Kreatív spanyol csomagokat.

Nekem mind a két nyelv tetszik, és szeretném megtanulni, hobbiból. Angolból felsőfokúm van és azt szinten is tartom (munkámhoz alapvető követelmény ez).


Érdemes, vagy éppen nem ajánlott az említett két nyelv párhuzamosan való tanulása?

Amennyiben nem ajánlott, melyikkel érdemes, célszerű kezdeni? És mikor lehet már hozzá venni a másikat?


Hobbiból akarom tanulni mindkét nyelvet, ezért se tudom eldönteni, hogy ha nem javasolt egyszerre tanulni, akkor melyikkel kezdjem. (Én szívem szerint párhuzamosan tanulnám :) )


Egyébként egyedül, tanár nélkül akarom tanulni, ha ez számít valamennyit a döntésben.


2011. márc. 19. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem célszerű mert össze fogsz benne zavarodni. Én pl. franciául tanultam meg először és nekem egyáltalán nem megy a spanyol, pedig tetszik, mint nyelv...


Az újlatin nyelveknél dönteni kell, hogy vagy egyik vagy a mások és ha feltétlenül kombinálni szeretnéd akkor csakis egy másik nyelvvel.

2011. márc. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És látom, hogy egyedül szeretnéd akkor a spanyolt javasolnám elsőre, mert a franciának a kiejtése azért nem túl egyértelmű, ahhoz el kell egy kis segítség.
2011. márc. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Érdemes, célszerű, vagy éppen nem ajánlott a francia és spanyol nyelv egyidejű tanulása?"


Erről mindenkinek más a véleménye, nyilván egyénfüggő. Ha unod, hogy reggeltől estig csak az egyikkel foglalkozol, akkor lehet, hogy érdemes időnként a másikra is átnézni. De a jelentős hasonlóságok miatt nem biztos, hogy jó egyszerre a kettőt tanulni. Vagy lehet, de aszimmetrikusan, először csak az egyikkel foglalkozni, miközben persze belenézhetsz a másikba.


A spanyol/francia párosítás azért nem nagyon veszélyes, mert mivel nagyon eltérő a kiejtés és hangzás, ezért nem olyan könnyű keverni őket.


Szóval a helyedben elkezdeném az egyikkel, és amikor éppen unnám, akkor egy kicsit foglalkoznék a másikkal. Aztán visszatérnék az elsőhöz. Nem teljesen szimmetrikusan csinálnám. A franciával kezdeném, mert az szerintem érdekesebb.


Mivel ahhoz, hogy fejlődj egy nyelvvel, napi 1 óra tanulás legalább kell, ez eleve behatárolja, hogy mennyire mehet párhuzamosan.

2011. márc. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!