Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomához vagy érettségihez...

Diplomához vagy érettségihez tényleg 2 nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés

Angolt(2) és németet(11 év) tanulok. Az angol kapásból jobban megy, és két év iskolai tanulás után jóval többet tudok, min németből 11 év után. Abból meg se tudok értelmesen szólalni.

Szóval nem elég egy felsőfokú angolból?


2011. ápr. 13. 06:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig úgy volt (diplomához), hogy egy középfokú és egy gazdasági nyelvvizsga kell.
2011. ápr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az érettségihez nem kell semmi, a diplománál meg szaktól függ hogy 1et vagy 2őt kérnek-e
2011. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
JA! és érettségihez csak 1 nyelvvizsga kell, ha kiakarod váltani a nyelvi érettségit.
2011. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 db gazdasági szaknyelvvizsga kellett a diplomához vagy az egyiket ki lehetett váltani egy felsőfokú nyelvvizsgával.

Tegyük azért hozzá, hogy én külgazdasági szakra jártam. Szóval nem mindenhol, de előfordul.

2011. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
érettségihez nem kell semmi nyelvvizsga csak egy nyelvből kell érettségizni de akkor már édemes megcsinálni a nyelvvizsgát is mert az ember csak felejt... általába diplomához egy db középfokú nyelvvizsga kell szaktól függetlenül, de van ahol megszabják hogy kell szakmai is (pl fent irták hogy hol) de az átlag az 1 középfokú nyelvvizsga
2011. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vannak szakok, ahol szakmai vizsgát kérnek, van ahol elfogadják a sima általános nyelvvizsgát is.

Érdemes célirányosan megnézned, a választott szakodon mi a követelmény és a szerint készülni. ezt a felvi oldalán megteheted.


Érettségihez nem kell nyelvvizsga, és nem is váltja ki a nyelvi érettségit, ezt valaki rosszul írta előttem... ez 2004 vagy 2005-ben megszűnt, azóta van közép és emelt szint. ha az emelt érettségid 60% felett sikerül, kapsz egy középfokú nyelvvizsgát igazoló papírt és a pluszpontot. De semmi mást.


Nekem 2 szakmai középfokú kell a diplomámhoz (turizmus), de ismerek olyat, akinek csak 1 sima középfokú (tanító). ezt szakja válogatja. Gazdaságin általában kell a szakmai, bölcsészen meg az általános is elég.

Célszerű szakmait tenni már középiskolában, ha az kell majd a diplomához és szükséged van a pluszpontokra, mert egy nyelvvizsga 20-30E körül van, és a szakmai is ugyanúgy elfogadtatható általánosnak, de fordítva nem.

Spórolhatsz magadnak ha előbb ébredsz és megcsinálod időben.

www.nyak.hu

2011. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát én pszichológiai szakra, vagy politológiára vágyódom.
2011. ápr. 13. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor oda nem kell szakmai nyv, elég 1 sima, komplex általános nyelvvizsga (B2 komplex, azaz C) vagy egy azzal egyenértékű papír (pl. emelt nyelvi érettségi)

www.nyak.hu --> itt megtalálod az összes akkreditált nyelvvizsgát, bármelyiket leteheted, bármelyiket összevonhatod bármelyikkel ha úgy adódik...

2011. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! De tuti, hogy elég oda egyetlen középfokú angol? -felsőfokút szándékozok lerakni-
2011. ápr. 13. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég, de ha nem hiszed el, már mondtam, h a felvin utána lehet olvasni! Ott is feketén-fehéren le van írva!!
2011. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!