Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomához vagy érettségihez...

Diplomához vagy érettségihez tényleg 2 nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés

Angolt(2) és németet(11 év) tanulok. Az angol kapásból jobban megy, és két év iskolai tanulás után jóval többet tudok, min németből 11 év után. Abból meg se tudok értelmesen szólalni.

Szóval nem elég egy felsőfokú angolból?


2011. ápr. 13. 06:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én még anno (4 éve), amikor nézegettem a szakokat, láttam, hogy pszichológia szaknál jelezték, hogy a jelentkezőknek minimum rendelkezzenek stabil közép fokú nyelvtudással (azt nem tudom már, hogy a nyelvvizsgát elvárták-e, de most már sanszosabb, hogy igen), mert külföldi szakirodalomból sokat kell dolgozni. Amúgy ha valakinek nincs jó nyelvérzéke és az iskola is engedi, akkor ki lehet bújni az évekig tartó tanulás alól egy eszperantó, vagy lovári nyelvvizsgával. Mindkettő esetében elég egy néhány hónapos tanfolyam, és szinte a biztos, hogy meglesz.
2011. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Attól függ hová mész. Pl. bölcsészképzésnél, aminek semmi értelme, a diplomához kell 1 nyelvvizsga, de azzal semmire sem mész, kell belőle mesterképzés, ahhoz pedig általában egy másik nyelvvizsga kell, ami nem az első diplománál volt.


Értelmesebb szakokon, mint gépész- vagy villamosmérnök, elég egy nyelvvizsga az alap diplomához, és itt elvileg mesterképzés sem kell, mert úgy felvesznek valahová havi 400e Ft-os fizetéssel mint a sicc. De van itt is mesterképzés, ahhoz viszont nem kell még egy nyelvvizsga, hanem olyanból kell lenni, amilyen nyelven van a szakmának tudományos irodalma.

Magyarul ha van 1, azaz egy angol nyelvvizsgád (vagy német), mesterképzést is simán elvégezheted diplomával. Ha meg eszperantóból nyelvvizsgázol, akkor baszhatod.

2012. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!