Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legjobb módszer nyelvtanu...

Mi a legjobb módszer nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

2 és fél éve tanulok angolul. Most alap és középfok között vagyok. Ha beszélek külföldiekkel, akkor értem mit mond, de én nem tudom megértetni magam, vagyis nem jut eszembe hirtelen, hogy amit mondani szeretnék azt, hogy is mondjam. Mit tehetnék ez ellen? Hogy gyakoroljak, hogy párbeszéd jobban/gyorsabban menjen? Mert külföldiekkel keveset találkozok, azokkal is csak akkor, ha leszólítanak.

Külön tanár? Magnó hallgatás? Zene hallgatás (közben meg olvasom a szöveget, amit énekel)? milyen megoldásokat tudtok?


2009. aug. 12. 22:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál, minden jó. Magántanár az nagyon jó, ha jót találsz. Ő megtanít beszélni és csak veled foglalkozik.


Filmeket nézz felirattal, először még mehet az angol hang+angol felirat+amagyar felirat kombináció, hogy megértsd, aztán elhagyod a magyart, majd az angol feliratot.


zenét is hallgass plusz a szövegét nézzed, meg is tanulhatod és énekelheted, így a kiejtésed is javul. csak vigyázz mer a dalszövegekben elég sok a nyelvtani hiba.


vannak könnyített angol olvasmányok is, minden szinten.


így hirtelen ennyi jutott eszembe.


ja meg van a www.sharedtalk.com keress magadnak partnert :) van sima chat, mikrofonos chat, meg levelezni is lehet. válogathatsz bőven.


aztán ha külföldre mész vagy találkozol külföldiekkel, minden alkalmat ragadj meg hogy beszélgethess velük. először ne megértetni akard magad, hanem mondd ami eszedbe jut. hidd el sikerélmény lesz ha el tudsz mondani 3 épkézláb mondatot :)


sok sikert:) ha szereted az angolt, menni fog. ha nem bírod, akkor már nehéz dolgod lesz...


drukkolok a mielőbbi középfokúhoz ;):)

2009. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni egy magnóval vagy egy zenével nehezen tudsz. A magántanárt javaslom
2009. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:


amúgy amiket írtam, azok hosszútávon eredményezőek. Ne várj holnap csodát, ha megnézel egy filmet. De a hallásod fokozatosan javulni fog :)

2009. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

megint én:


ja és a nyelvtanár megtanítja neked a nyelvtant is, de gondolom suliban is tanulod. Egy két ilyen alapokat tartalmazó nyelvtan könyv sem árt.

2009. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, én is így vagyok, csak én nem 1 éve kezdtem az angolt, de filmekből, zenéből, játékokból már elég sokat tudok... Szerintem az lenne a megoldás, ha könyveket olvasnál, esetleg hangosan is, aztán, ha megtetszik egy kifejezés, kiírod, és később felépítesz belőlük egy saját történetet. Vagy kidolgozhatnál tételszerűen különböző, hétköznapi témákat. Vagy csinálhatnál képleírást is. Kérdéseket is írhatnád magadnak, amire aztán válaszolhatsz. Hétköznapi dolgokat, amire tényleg szükség van. Remélem, ez segíteni fog :)
2009. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, főleg az elsőnek =) A honlap nagyon fontos lesz, régóta keresek ilyesmit. Nyelvtanár lesz, hetente 1x 90 percig. Főleg nyelvtant helyre rakni. Igazából nagyjából értek mindent, csak a kötőszavakat nem (pl. so) és sok szót még meg kell tanulnom..


DVD-t már néztem úgy, hogy angol nyelvel, angol felirattal :) és értettem nagyjából, bár lehet hogy csak azért mert előtte már megnéztem magyarul.


Nővéremnek finn barátja van, vele tudok beszélgetni. Legalábbis én mindent értek, amit mondd, de csak "Yes vagy No"-val válaszolok :S Ha mondok neki valamit, akkor kicsit akadozva sikerül :S


Könyveket is szeretnék olvasni, csak rá kell vennem magam.

2009. aug. 12. 23:00
 7/24 anonim ***** válasza:

A legjobb nyelvtanulás az, ha olyan nyelvi környezetbe mész, ahol muszáj használnod a nyelvet : beszélnek hozzád és muszáj azonnal válaszolnod!


Ha erre nincs lehetőséged, akkor az is jó módszer még, hogy magadban angolul gondolkozol, próbálod az éppen megélt élethelyzeted párbeszédeit "legyártani" angolul... (Pl.: utazol a villamoson valahová és közben elképzeled, hogyan kérnél jegyet az eladótól, hogyan mesélnéd el a látnivalót valakinek angolul, hogyan mondanád el valakinek angolul, hogy most éppen hova utazol, VAGY: főzöl otthon és közben angolul kommentálod magadban mit csinálsz, stb.)


Jó módszer, ha olyan nyelvtanfolyamra iratkozol be, ahol kiscsoportokban oktatnak, de nagy súlyt fektetnek a beszélgetésekre, itt sokat gyakorolhatnád a spontán beszédet!


Nagyon gyorsan lehet haladni a nyelvtanulásban, ha angol nyelvű könyvet olvasol! (Bár ezzel a beszédkészséged nem sokat fog fejlődni.)

2009. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

első vagyok: nagyon szívesen :)


bármi nem világos az angollal kapcsolatban, kérdezz nyugodtan. szívesen segítek amiben tudok :)

2009. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szívesen ki mennék Londonba, lenne pénzem az útra, csak félek attól, hogy valami rosszul sül el, de jövő nyáron lehet megpróbálom. Van minimum Rómába ki megyek..


Ez a villamosos dolog jó ötlet :)

2009. aug. 12. 23:12
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"... Nővéremnek finn barátja van, vele tudok beszélgetni. Legalábbis én mindent értek, amit mondd, de csak "Yes vagy No"-val válaszolok :S Ha mondok neki valamit, akkor kicsit akadozva sikerül..."


Igen, első alkalommal csak ennyi megy...

De ha többször vagytok együtt és hosszabb ideig, egyszercsak többet is tudsz majd mondani a "Yes"-nél és "No"-nál!...


Nekem pár évvel ezelőtt úgy alakult az életem, hogy 1 évre Egyiptomba kerültem, előtte hasonló szinten tudtam angolul, mint te (mindent megértettem, csak válaszolni nem tudtam).

Na, ott kinn rákényszerültem, hogy kipréseljem magamból amit lehet. Magam is megdöbbentem, miket tudok, hirtelen olyan szavak is előjöttek belőlem, amiről fogalmam sem volt, hogy tudom!


Itthon egy erős gátat éreztem, hogy megszólaljak angolul, de ott muszáj volt, hogy megértessem magam és hirtelen nem éreztem ezt a gátat többé! :D


Az a heti 1x90 perc nagyon-nagyon kevés ahhoz, hogy megtanulj beszélni, NAPONTA kellene legalább 90 percet fordítanod a nyelvtanulásra!!!

2009. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!