Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, Spanyol, Olasz?...

Francia, Spanyol, Olasz? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Ha valaki tanulja valamelyiket mik a tapasztalatai?
2009. máj. 31. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én franciás vagyok, de egész biztos vagyok benne, hogy mindenki a saját tanult nyelvét fogja ajánlani:)

Szóval, szerintem azt nem lehet megmondani, hogy melyik a legkönnyebb-legnehezebb, mert ez egyénfüggő. Másrészt, ha tanultál előtte angolt, akkor könnyebb, én úgy vettem észre. A francia nem könnyű, de nem megtanulhatatlan, sok a kivétel benne, de ez más nyelvnél is így van. A hangzás alapján nekem mind3 nyelv tetszik, de nálunk francia volt ezek közül, így ezt választottam. Nem bántam meg, nagyon tetszik, és hasznos is, ha arról az oldalról nézzük, h kevesebb franciás van, mint pl németes. Persze ha Ausztiába akarsz menni dolgozni, akkor nyilván nem ér vm sokat.

A franciatanulás óta a spanyolból-olaszból is értek szavakat, úgyhogy a francia után nálam a spanyol jön, ha lesz rá lehetőségem.

Én a franciát, vagy spanyolt választanám, az olaszt csak ezek után tenném, mert a franciát-spanyolt több helyen beszélik, mint az olaszt. Persze ha az olasz a vágyad, akkor legyen az. Úgy gondolom ,hogy a nyelvtanulás nem elpocsékolt idő, akármilyen nyelvről is legyen szó.

Sok sikert, majd írd meg, hogy melyiket választottad:)

2009. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Attól függ,hogy milyen téren akarsz tovább tanulni és persze hogy melyiket szeretnéb. Ha vendéglátó iparban akkor mindenféleképp a franciát.Ha nem akkor végülis mindegy szerintem onnan te döntö el h meik tetszik jobban
2009. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a hármat beszélem, tolmácsolni is szoktam, és messze az olasszal van a legtöbb munkám. Praktikum szempontjából mindenképp azt ajánlom.
2009. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
79%
Az EU hivatalos nyelvei az angol és a francia. Tehát francia. Én is franciás vagyok amúgy:-). De spnyolt is tanultam, tényleg attól függ, mit akarsz később.
2009. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az EU-nak mind a 3 hivatalos nyelve!!én magamtól spanyolt tanulok mert rajongok érte,de az olaszt ajánlom én is praktikusság szempontjából.
2009. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
szerintem spanyolt
2009. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a franciát ajánlanám:)
2009. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

szerintem a franciát, mert ha esetleg utána még vmilyen újlatin nyelvet meg akarsz tanulni, sokkal könnyebb lesz (mert a francia a legnehezebb)

egyébként az EU-nak jelenleg 23 hivatalos nyelve van, nem csak az angol és a francia

2009. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!