Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?...

Melyik nyelvet válasszam? Német vs. Francia.

Figyelt kérdés
Német vs. Francia..most angolt tanulok, bár a baj csak annyi, h később az orvosira szeretnék járni, és ez a két nyelv különböző iskolákban van, de engem a szívem odahúz, abba az iskolába ahol, francia van csak éppen németet akarok tanulni... mi legyen? Érdemes-e a német nyelvért a kevésbé szimpatikus iskolát választani?
2010. jan. 24. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
német
2010. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem. Én elmennék a jó iskolába, tanulnék franciául, és mellette magántanárnál németül. Már ha anyagilag megengedheted. De ha nem egyéni tanárt választasz, hanem valami nyelviskolát, akkor talán nem elérhetetlen.
2010. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
A német és a francia kb. ugyanolyan hasznos. Ha mérnök akarnál lenni, akkor a németet javasolnám, de orvosként a német és a francia egyformán jó. A francia könnyebb, ha angolul már tudsz, akkor még könnyebb. Én a helyedben ezért a franciát választanám.
2010. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, de azt hallottam, hogy angol után nehéz a német...
2010. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

"Nem tudom, de azt hallottam, hogy angol után nehéz a német..."


A francia tanulását megkönnyíti az angoltudás, a nlmetét viszont nem. Ez a különbség. A német tanulását semmilyen előzetes másiknyelv-ismeret nem könnyíti meg, és a német alapból nehezebb a franciánál.

2010. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
12:57: szerintem ez csacskaság. Én orosz-angol-német-francia sorrendben tanultam, és nagyon megkönnyítette a németet az angol (sőt, még az orosz is!). Kell érteni a nyelvek logikáját. Mind a kettőben hasznos az angol.
2010. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Még mindig az előző vagyok.

"és a német alapból nehezebb a franciánál."

Ezt sem írom alá, nekem például a német sokkal könnyebb volt, mert elég szabályos, és logikailag megközelíthető, a franciában pedig nehézséget okozott érteni a kiejtett szövegben a toldalékokat.

2010. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

13:06


Neked sem speciálisan az angol könnyítette meg a német tanulását, hanem az, hogy a német neked már a 3. idegen nyelved, és az már sokkal könnyebben tanulható, mint az 1. A szuahéli és kínai előzetes tanulása is segíti a némt nyelv tanulását, de csak azért, mert belejössz az idegennyelv-tanulásba. Az angol tanulása viszont a francia tanulását ennél sokkal jobban segíti, ugyanis nagy a közös szókincs és sok a közös nyelvtani jelenség (pl. az igeidők).


Az angol nem könnyíti meg speciálisan a német tanulását, mert az, hogy néhány tucat hétköznapi szó hasonlóan hangzik, az max. az első 2-3 németórán jelent egy minimális egyszerűsödést, több hatása nincs.


"német sokkal könnyebb volt, mert elég szabályos, és logikailag megközelíthető"


A német szabályos, csakhogy merev, azaz nagyon szűken meg van szabva, hogy mit hogyan lehet mondani, és minden más "hibás". Németül nem "hibás" mondatot írni sokkal nehezebb, mint angolul, franciául stb., mert azoknak a nyelveknek lazábban a szabályai.

2010. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Már engedtessék meg, hogy magamat jobban ismerjem! De, kifejezetten az angol könnyítette meg nekem a németet, ugyanis az angol és a német között is rengeteg hasonlóság van, csak föl kell ismerni őket. Miért gondolod, hogy jobban tudod helyettem? Abban igazad van, hogy maga a nyelvtanulási rutin is sokat számít, de itt pont az angolról volt szó. A kínai sokkal-sokkal kevesebbet segített volna, annak ugyanis tényleg más a nyelvtana és a szókincse, és ráadásul egy éneklő nyelv. Tehát az angol segíthet a németben, HA valaki észreveszi a hasonlóságokat.


Abban sem értek egyet veled, hogy a németben nehéz volna hibátlan mondatot írni vagy mondani. A titok mindössze annyi, hogy a szabályokat meg kell tanulni (jé...), és akkor nem akadályoznak, hanem segítenek. Számomra sosem volt nehéz a német nyelv. A negyedik évben már alig tanultam, mert mindenféle más érdekelt, mégis lendületből leérettségiztem ötösre. Kár tehát bárkit is arról győzködni, hogy az egy nehéz nyelv volna.

2010. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Még annyival egészíteném ki, hogy rendelkezem úgynevezett "nyelvérzékkel", és hajlandó voltam energiát fektetni a nyelvek tanulásába, sőt kifejezetten szórakoztatott. Nem tudok egy olyan ember fejével gondolkodni, aki nyelvek ellen be van oltva, vagy éppen csak túl szeretné élni a nyelvórákat, hogy neki mi a nehéz. Valószínűleg minden.
2010. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!