Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem a hallás...

Hogy fejlesszem a hallás utáni értést, ha egyedül tanulok németül? (Euroexam nyelvvizsgára készülök)

Figyelt kérdés

Szeptember elején szeretnék Euroexam középfokú nyelvvizsgát tenni németből. A sulis német"oktatás" minősíthetetlen, heti 2 óránk van, azon se csinálunk semmit, így magántanárral készülök. Az írásbeli részt tudom gyakorolni, és a szóbeli beszédet is (mivelhogy ugye megtanulom a szabályokat és a szavakat), de a magnóhallgatással nem tudok mit kezdeni.

A Start Neu és Unterwegs Neu A és B könyvekből tanulok (megvan a hanganyaguk is, bár sajnos elég rossz minőségű), emellett megvettem az Euroexamos könyvet (Niveau B2-Lehrbuch zur Prüfungsvorbereitung), amihez 2 db CD is tartozik.


Van valami ötletetek, hogy hogy fejlesszem a hallás utáni értésemet?

Az Euroexamos hallás utáni értés nagyon nehéz?


Köszi a segítséget!


2011. máj. 20. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Elsöre ugyan furcsának tünik, de hallgass minel több eredeti német szöveget: TV, rádió, hangoskönyv, stb. NEm fontos, hogy megértsd, eleinte csak az a fontos, hogy hallgasd. Jó, ha a TV/rádió szövegeket fel tudod venni és többször meghallgatni, mert idövel egyre több szót fogsz benne felismerni. Nem kell belöle stresszt csinálni, eleinte semmit sem értesz belöle, késöbb meg egyre többet, minden erölködés nélkül.
2011. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a segítséged! :D

sajnos csak 3 adót fogunk (RTL, M1, TV2), mert nem nagyon nézünk tévét. esetleg van netről hallgatható német rádió?

ha sokat hallgatom, a beszédkészségem is javul szerinted?

2011. máj. 20. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
tölts le német sorozatokat/filmeket, v. legalábbis német nyelven, én 3 éve kezdtem először nézni angolul sorozatot .. háát alig értettem valamit, de az első évad végére már szinte teljesen, nagyon gyorsan hozzászoksz, nekem az érettségiben, nyelvvizsgában is a hallgatási feladatok sikerültek a legjobban :) sok sikert! mert ez még ráadásul élvezet is - filmezni és tanulni egyben ;)
2011. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen és gratulálok :D
2011. máj. 20. 23:07
 5/8 A kérdező kommentje:
felirattal vagy felirat nélkül? ha felirattal, akkor az magyar legyen, vagy német?
2011. máj. 21. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet felirattal is nézni (eleinte lehet, hogy jobb igy), de CSAKIS németül - igy ugyanis a hallott szöveget tudod olvasni is. Magyarul semmi értelme sincs - az a fontos, hogy a német szavakat megtanuld kihallani a szövegböl, a megértés már csak attól függ, hogy ismered-e a szavakat.

A magyar felirat azért sem jó, mert ott müforditva van a szöveg, csak hasonló a tartalma.

De ha csak hallgatod, felirat nélkül, akkor is tanulsz belöle.

2011. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
www.dw-world.de
2011. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én szpetember 3.án megyek kecsóra nyelvvizsgázni, euro, német, b2, egynyelvű. Ha van kedved, készülhetnénk együtt szóbelire skypon.

Hättest du Lust dazu?

2011. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!